Zwalczanie pluskiew w Warszawie

Pasożyty w Twoim domu? Zobacz, na czym polega skuteczne zwalczanie pluskiew

Owady pasożytnicze mogą pojawić się wszędzie, bez względu na to, czy mieszkasz w domu na wsi, czy w mieszkaniu w mieście. Zwalczanie szkodników bywa określane mianem syzyfowej pracy – nic dziwnego! Lokalizacja gniazda, a potem jego likwidacja wymaga często wsparcia ze strony profesjonalistów posługujących się dobrej jakości sprzętem. Zobacz, jak oni działają.

Po czym poznać, że masz problem z pluskwami?

Pluskwy najczęściej atakują w nocy i przeszkadzają nam w spokojnym śnie. To dlatego, że bytują głównie w materacach i elementach konstrukcyjnych łóżek. Inne miejsca, które w naszych domach szczególnie upodobały sobie pluskwy są zakamarki w boazerii, pod tapetą, a nawet gniazdka elektryczne.

Pasożyty są niewielkie – mają od 4 do 6 milimetrów długości i maksymalnie 3 milimetry szerokości. Ich ciało ma owalny kształt, jest spłaszczone w czerwonobrunatnym kolorze. Mają kłująco-ssące narządy gębowe, dlatego ich ugryzienia są bolesne i zostawiają ślady na skórze. To najczęstsza oznaka, że w domu panoszą się pluskwy.

Zwalczanie pluskiew – samemu czy z pomocą?

Masz w domu niechcianych lokatorów? Zwalczanie pluskiew w Warszawie większość osób powierza specjalistom. Ich zadaniem jest zlokalizowanie miejsca, które szczególnie upodobały sobie pluskwy, a następnie zwalczenie ich metodami skutecznymi, a zarazem bezpiecznymi dla ludzi i zwierząt domowych.

Pluskwy bytują głównie nocą i to jest główna przyczyna problemu. Jest to czas, w którym chcemy wypocząć, a nie czuwać w poszukiwaniu aktywności tych pasożytniczych owadów. Nawet samodzielne próby zwalczania mogą okazać się nieskuteczne, bo na pewno nie usuniemy w ten sposób wszystkich szkodników, szczególnie jeśli te ulokowały się w miejscach niedostępnych. To spowoduje dalsze rozmnażanie szkodników i ich bytowanie, co z kolei wpłynie negatywnie na samopoczucie i sen domowników.

Jak wygląda nowoczesne zwalczanie pluskiew?

Przy zwalczaniu pluskiew priorytetem jest skuteczność oraz bezpieczeństwo. Do najpopularniejszych metod usuwania szkodników zaliczamy:

  • wymrażanie pluskiew,
  • zamgławianie pluskiew.

Od czego zależy wybór metody? Przede wszystkim specjaliści dokonują naocznych oględzin w miejscu, do którego zostali wezwani. Muszą ocenić, jak duża jest skala problemu, czyli ile pluskiew się tu zagnieździło i czy można do nich łatwo dotrzeć.

Pluskwy w domu? To nie powód do wstydu czy niepokoju. Szybka reakcja pozwoli na precyzyjną walkę z niechcianymi gośćmi i zniechęci ich do przyszłych wizyt.