dachy Katowice

Kiedy naprawiać dach – wskazówki firmy z miasta Katowice

Jeśli mieszkasz we własnym domu, to wiesz, że prędzej czy później przyjdzie czas, kiedy będziesz musiał zrobić coś ze swoim dachem. Dachy nie tylko stwarzają różnego rodzaju problemy, ale także pełnią podstawową rolę, jak np. utrzymywanie deszczu i śniegu na zewnątrz. Zamoczenie się może mieć nieprzyjemne konsekwencje. Oczywiście przezorny właściciel będzie chciał tego uniknąć.

Czym jest przebudowa dachu i czym różni się od generalnego remontu?

Przebudowa dachu to zmiana konstrukcji, która nie była częścią pierwotnego projektu. A zmiany mogą być od stosunkowo niewielkich do dramatycznych. Modernizacja jest często mylona lub określana jako remont kapitalny dachu. Co więcej, nie jest to niezrozumienie funkcji, ale celowe nieporozumienie. Innymi słowy, należy jeszcze raz wyjaśnić, że są to zasadniczo różne pojęcia. Remont lub przebudowa jakiej wymagają dachy (Katowice) polega na odtworzeniu konstrukcji i przywróceniu jej do pierwotnej, użytkowej formy. Innymi słowy, konstrukcja dachu nie może być zmieniona po generalnym remoncie.

Dachy, które nie zostały naprawione w terminie

Gdy dach nie został naprawiony w odpowiednim czasie, konieczna jest naprawa główna lub całkowita wymiana pokrycia dachowego. Pierwsza metoda jest odpowiednia, jeśli wszystkie części dachu są nieuszkodzone. W tym przypadku naprawa obejmuje całkowitą wymianę wszystkich nieszczelności oraz montaż „łatek”. Prace dekarskie polegają na całkowitym usunięciu starego pokrycia. Prowadzone są prace mające na celu modernizację konstrukcji nośnej, a w niektórych przypadkach wskazana jest jej całkowita wymiana. Wszystkie konstrukcje są pokryte środkiem ogniotrwałym. Konstrukcja drewniana jest dodatkowo zabezpieczona środkiem konserwującym. Rynny i paraizolacje należy wymienić lub naprawić podczas montażu i remontu dachu. Po zamontowaniu dachu przeprowadzane są prace końcowe. W razie potrzeby może to obejmować dodanie izolacji lub malowanie powierzchni.

Nieszczelne dachy to szczególny problem dla właścicieli domów prywatnych

Oprócz zniszczonego wykończenia jest jeszcze mokra izolacja i mokre krokwie, które już słabo trzymają ciepło. Z reguły, jeśli dach przecieka, trzeba go naprawić w ramach gwarancji, czego nie da się uniknąć.

Dach jest najważniejszą konstrukcją w domu, dlatego jego pielęgnacja, kontrola i konserwacja jest bardzo ważna. W przypadku wystąpienia usterek należy je naprawić. Jest to najlepszy sposób na uniknięcie kosztownych napraw dachu w przyszłości.