Kurs makijażu dla początkujących

Kurs makijażu dla początkujących – czego się nauczysz?

Profesjonalnie wykonany makijaż zachwyca starannym cieniowaniem, idealnym doborem kolorów, pięknym wykończeniem. W każdym aspekcie jest dopracowany – to właśnie wyróżnia make up zrobiony przez kosmetyczkę po szkoleniach. Chcesz się nią stać? Robić makijaże okolicznościowe i zarabiać na tym? A może swoje umiejętności wykorzystasz w życiu prywatnym? Każdy powód jest dobry, aby zapisać się na kurs makijażu. Zobacz, jaki jest jego program i czego możesz się nauczyć.

Kurs wiedzy ogólnej czy specjalistycznej?

Osoby początkujące zazwyczaj decydują się na kurs makijażu dostarczający ogólnych informacji i uczący podstawowych technik. Są jednak tacy, którzy ten krok mają już za sobą i chcą rozwijać się dalej. Wybierają oni zazwyczaj kursy specjalistyczne, skoncentrowane na konkretnych umiejętnościach, np. stylizacji rzęs, brwi, makijażach ślubnych.

Jeżeli do tej pory Twoje doświadczenie z makijażem ograniczało się do samodzielnych prób malowania przed lusterkiem w łazience, to teraz warto tę wiedzę zebrać i usystematyzować od podstaw. Na kursie makijażu od podstaw https://artystycznaalternatywa.pl/ uzupełnisz braki i od razu wyzbędziesz się ewentualnych złych nawyków. A czego się nauczysz? Oczywiście dużo zależy od autorskiego programu. Zapoznaj się z nim przed dokonaniem zapisu. Zazwyczaj jednak w wielu kursach występują obszary wspólne, które zawsze się pojawiają.

Przykładowe zagadnienia poruszane na kursie makijażu

Kurs makijażu, jeżeli odbywa się na podstawowym poziomie, powinien obejmować możliwe jak najszerszy zakres tematyczny. Da Ci to solidną bazę, aby zacząć, a potem kontynuować rozwój w kierunku, który szczególnie Cię zainteresował.

Przykładowy harmonogram obejmuje:

  • wykłady – na temat pracy wizażysty, zasad BHP, wyzwań, zasad wejścia na rynek i utrzymania się na nim,
  • pokazy – praktyczne wskazówki, jak dobierać makijaż uwypuklający atuty urody, jak naturalnie konturować,
  • ćwiczenia praktyczne – trenowanie zdobytych umiejętności na modelkach lub sobie nawzajem.

Dobrze, gdy kurs porusza zagadnienia z makijażu ślubnego, francuskiego, wieczorowego i instagramowego.

Czym kierować się przy wyborze kursu makijażu?

Duży wybór kursów nie ułatwia podjęcia decyzji, który wybrać. Na pewno warto dowiedzieć się, jaki jest zakres tematyczny szkolenia i czy pokrywa się on z tym, czego chcesz się nauczyć. Dodatkowo – kto wykłada? Czy są to doświadczeni szkoleniowcy, praktycy, z sukcesami w branży? Wreszcie – jakie zaplecze Ci zapewniają. Ważny jest dostęp do akcesoriów i markowych kosmetyków, najlepiej takich jak MAC, Smashbox, Affect, Makeup Atelier Paris, Nabla, NYX, Paese, Kobo, Sephora.