Leasing pracowników

Leasing pracowników — sezonowe rozwiązanie, którego potrzebujesz

Możemy wyróżnić wiele stanowisk pracy, które mają opinię sezonowych lub tymczasowych. Dotyczą one między innymi branży rolniczej i gastronomicznej. Właściciele poszczególnych obiektów, terenów zielonych i lokali cyklicznie stają przed wyzwaniem związanym z zatrudnianiem pracowników. Zazwyczaj bowiem rąk do pracy jest albo zbyt wiele, albo niewystarczająco.

Na czym polega leasing pracowników?

W odpowiedzi na potrzeby pracodawców rozwinęła się usługa znana jako leasing pracowników. Jest to w pełni legalna działalność, polegająca na wypożyczaniu fachowców przedsiębiorcy, który z różnych powodów może mierzyć się z brakami kadrowymi. Agencja Flambir nawiązuje kontakt ze specjalistami z różnorodnych dziedzin — są wśród nich między innymi magazynierzy, elektrycy, kucharze, kelnerzy, sprzedawcy i ogrodnicy.

Gdzie i kiedy sprawdza się leasing pracowników?

Outsourcing pracowniczy zyskuje szczególną popularność w sezonie letnim, jednak niektóre firmy korzystają z niego przez cały rok. To świetne rozwiązanie w przypadku niespodziewanych urlopów zdrowotnych lub dużych zleceń, które wymagałyby od pracowników wyrabiania nadgodzin.

Z pozoru mogłoby się wydawać, że zatrudnienie pracownika na sezon letni nie generuje żadnych problemów. Tymczasowego zarobku poszukuje przecież wielu ludzi, między innymi studenci. W praktyce może się jednak okazać, że znalezienie młodych i chętnych do rzetelnej współpracy osób nie jest wcale takie proste. Wiele zależy między innymi od siedziby firmy — o ile w dużym mieście odpowiedzi na ogłoszenia pojawia się sporo, o tyle przedsiębiorcom z mniejszych miejscowości dużo trudniej przychodzi znalezienie kandydatów na określone stanowiska. Dodatkowy problem stanowi fakt, że w momencie rozpoczęcia sezonu pracownik powinien być już wyszkolony. Tymczasem wielu młodych ludzi, ze względu na inne zobowiązania, określa swoją dyspozycyjność tylko na okres wakacyjny. Właścicielom przychodzą zatem z pomocą wykwalifikowane agencje pracy.

Jak wygląda współpraca z firmą Flambir?

Jeśli obawiasz się kontaktu z agencją pracy ze względu na formalności i czas, który musisz poświęcić na omówienie warunków współpracy, możemy cię uspokoić. W przypadku skorzystania z usługi leasingu pracowników Flambir bierze na siebie wszystkie zobowiązania względem Urzędu Skarbowego i ZUS. Agencja łączy cię z pracownikami zza wschodniej granicy, zajmując się jednocześnie kompletem formalności związanych z ich pobytem w Polsce. Wykorzystaj tę formę outsourcingu jeszcze tego lata i nie martw się o braki kadrowe!

 

Artykuł sponsorowany