masażer szyi

Problem ze spiętym karkiem? Wypróbuj masażer szyi!

Stres, długotrwała praca w jednej pozycji oraz niewłaściwa postawa – to często przyczyny napięcia mięśniowego odczuwanego w karku i szyi. Aby zapobiec przekształceniu dolegliwości w chorobę zwyrodnieniową, należy zwrócić się o pomoc do specjalisty. Wsparciem dla zmiany nawyków i ćwiczeń obniżających uczucie dyskomfortu może być użycie profesjonalnego urządzenia do relaksacji. Dobrym pomysłem jest zakup masażera karku i szyi. Ciekawą ofertę katalogową dysponuje na polskim rynku m.in. niemiecka firma Casada. Sprawdźmy zatem, jakie pozycje wskazane w specyfikacji wyróżniają produkty tej marki.

Co zrobić, gdy pojawi się napięcie karku?

Kto spędza cały dzień przed komputerem lub jest kierowcą, ten z pewnością doskonale wie, czym jest uczucie spiętego karku. Problem dotyczy zresztą nie tylko grup zawodowych spędzających dużo czasu w jednej, najczęściej siedzącej pozycji. Problemy mogą być związane z małą aktywnością fizyczną lub mają inne podłoże. Bez względu na przyczynę dolegliwości, gdy napięcie karku jest odczuwalne długotrwale, warto nie lekceważyć objawów i podjąć odpowiednie działania

Ograniczona ruchomość w szyjnym odcinku kręgosłupa wymaga konsultacji ze specjalistą, który potrafi precyzyjne wskazać źródło problemu i wyznaczyć plan leczenia. Może on obejmować sesje rehabilitacyjne. Częścią wyposażenia specjalistycznych gabinetów jest m.in. masażer szyi, który równie dobrze można używać samodzielnie w domu. Interesującą ofertę ma na polskim rynku firma Casada.

Masażery karku i szyi firmy Casada

Katalog obejmuje nie tylko typowe masażery karku i szyi. Część oferty stanowią wielofunkcyjne fotele masujące. Te profesjonalne urządzenia do kompleksowego masażu mają wbudowane programy, które wspierają rozluźnianie mięśni szyi oraz karku. Mowa o takich modelach marki Casada jak: Skyliner II, Alphasonic II oraz przedstawiciel nowszej generacji tej kolekcji, czyli Alphasonic III.

Spośród klasycznych masażerów szyi warto wyróżnić chociażby bezprzewodowy model Neck2Go. Dopasowuje się do kształtu barków i karku, przez co korzystanie z niego jest bardzo wygodne. Masażer szyi Neck2Go wykorzystuje masaż ugniatający, przy czym naśladuje ruchy kciuków profesjonalisty w tej dziedzinie.

Równie atrakcyjnym wyborem jest masażer karku i szyi w formie poduszki masującej, czyli Miniwell Twist2Go. Ten produkt można przyczepić pasami do fotela i stosować urządzenie podczas odpoczynku w domu na zwykłym fotelu. Masażer szyi wykorzystuje pozytywne właściwości ciepłoterapii, która jest pomocna przy przewlekłych stanach zapalnych stawów, mięśni oraz kręgosłupa.

Warto zwrócić uwagę także na model Neck II. To masażer karku i szyi, który spełnia wszystkie niezbędne funkcje przypisane do tego rodzaju urządzeń. Pozwala wykonać masaż ugniatający, a podgrzewane głowice wspierają proces rozluźniania mięśni i wspomagają krążenie. Co więcej, to urządzenie posłuży znakomicie także do masażu innych partii ciała, jak np. mięśni ud oraz łydek. To zatem dobra propozycja dla miłośników kolarstwa, którzy po wielogodzinnej przejażdżce potrzebują zregenerować intensywnie eksploatowane mięśnie.

Sprawdź także którą matę rehabilitacyjną na kręgosłup wybrać: https://casada.pl/mata-rehabilitacyjna-na-kregoslup-ktora-wybrac

Artykuł sponsorowany