Specjalista SEO wsparciem dla biznesu w sieci

Specjalista SEO wsparciem dla biznesu w sieci

Sprzedaż w Internecie jest opłacalna, jeśli dotrze się z ofertą do grupy docelowej. Bez pozycjonowania i pomocy specjalisty SEO jest to trudne. Wiedza na temat pozycjonowania i doświadczenie sprawiają, że profesjonalista jest w stanie wesprzeć różne marki bez względu na branżę, w której działają. Jakie usługi wykonuje specjalista SEO?

 

Czym zajmuje się specjalista SEO/SEM?

Specjalista SEO zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych. Pozycjonowanie ma wpływ na widoczność strony w wynikach wyszukiwania Google. Im wyżej pojawia się strona w wynikach, tym większa szansa, że użytkownik na nią wejdzie. Większy ruch na stronie przekłada się na wzrost zysków, dlatego pozycjonowanie jest istotnym elementem marketingu internetowego.

Specjalista SEM dodatkowo zajmuje się prowadzeniem kampanii Google Ads. W połączeniu z działaniami SEO jest to całościowy marketing wyszukiwarek. Wdrożenie działań SEO/SEM umożliwia skuteczną poprawę widoczności witryny w wynikach wyszukiwania i wygenerowanie ruchu pochodzącego z różnych źródeł.

Specjalista SEO freelancer udziela konsultacji z zakresu pozycjonowania i marketingu internetowego. Diagnozuje powody niskiego ruchu na stronie, analizuje strony konkurencji oraz weryfikuje skuteczność działań SEO prowadzonych przez inne agencje lub freelancerów. W czasie konsultacji specjalista SEO udziela indywidualnych porad. Stawia na dokładną analizę problemów każdego klienta, by następnie wdrożyć skuteczne działania dostosowane do budżetu zamawiającego usługi.

Jak SEO wpływa na sprzedaż?

SEO ma duże znaczenie w kwestii sprzedaży produktów w Internecie. Bez pozycjonowania trudno jest przyciągnąć odpowiednią liczbę klientów i utrzymać wysoki poziom sprzedaży. Konsultant SEO wprowadza działania, które sprawiają, że użytkownicy faktycznie zainteresowani daną ofertą, trafiają na stronę odpowiedniego sklepu. Po wpisaniu frazy do wyszukiwarki, w wynikach Google pojawiają się strony, na których użytkownik znajdzie dokładnie to, czego poszukuje.

SEO consultant dobiera frazy kluczowe i dba o ich rozmieszczenie na stronie. W ten sposób generuje stały ruch pochodzący od grupy docelowej. Użytkownicy faktycznie zainteresowani ofertą częściej decydują się na zakupy niż osoby generujące przypadkowy ruch na stronie. Bez usług, które świadczy SEO specialist, trudno uzyskać satysfakcjonujący wynik sprzedaży w Internecie.

Konsultant SEO/SEM dodatkowo wdraża kampanie Google Ads, które promują wyniki wyszukiwania na określone frazy i wyświetlają reklamowane strony na samej górze. Działania SEO i SEM można dostosować szybko do zmieniających się trendów i zachowań zakupowych. Dzięki temu utrzymanie stałego poziomu sprzedaży przez cały rok jest łatwiejsze. Ponadto SEO ułatwia zdobycie przewagi nad konkurencją w przypadku sprzedaży sezonowej lub zwiększonego popytu na dany towar ze względu na zmienną sytuację gospodarczą, polityczną lub społeczną.

Analiza konkurencji i audyt strony

W celu zwiększenia sprzedaży i podniesienia ruchu na stronie internetowej specjalista od pozycjonowania dokonuje pełnej analizy konkurencji w danej branży i przeprowadza audyt strony. Na podstawie informacji uzyskanych w ten sposób poznaje mocne i słabe strony witryny klienta oraz stron prowadzonych przez konkurencję. Analiza dostarcza również informacji o widoczności innych stron w wyszukiwarce dla poszczególnych fraz kluczowych.

Audyt strony klienta służy natomiast ocenie, które elementy wymagają poprawy i optymalizacji pod kątem wyszukiwarki. SEO manager sprawdza, czy na stronie znajdują się odpowiednie frazy kluczowe oraz bada unikalność treści. Ponadto przygląda się elementom, które mają znaczenie dla zadowolenia użytkowników, korzystających z witryny. Jeśli strona jest mało przejrzysta i nieintuicyjna, wskazuje, które elementy wymagają szybkiej poprawy.

Optymalizacja strony i słów kluczowych

Optymalizacja strony na podstawie zdiagnozowanych wcześniej problemów i analizy konkurencji polega głównie na przygotowaniu nowych treści i link buildingu. Strona jest wysoko oceniana przez Google, dlatego użytkownicy wyszukiwarki częściej ją odwiedzają. Optymalizacja przeprowadzona przez SEO dyrektora sprawia, że strona klienta pojawia się w wynikach wyszukiwania wyżej niż strony konkurencji.

Odpowiednio dobrane słowa kluczowe zwiększają ruch na stronie. SEO director dobiera frazy, które powinny znaleźć się na stronie i dopasowuje je do treści na podstronach. Dzięki temu cała witryna jest wypełniona treściami zawierającymi słowa kluczowe najczęściej wpisywane do wyszukiwarki oraz frazy long tail.

Weryfikacja działań SEO

Rezultaty działań prowadzonych przez agencje SEO i freelancerów czasem są niezadowalające. Klienci bez wiedzy na temat pozycjonowania samodzielnie nie potrafią ocenić, jakie są tego powody. Doświadczony SEO menadżer jest w stanie określić, czy usługa jest wykonywana należycie. W przypadku nieprofesjonalizmu, może wspomóc klienta w zakończeniu nieefektywnej współpracy i naprawić błędy popełnione wcześniej. Specjalista SEO może również pomóc na nowo oszacować budżet na pozycjonowanie, jeśli dotychczasowe kwoty były zbyt niskie.