drewnochron

Zabezpieczanie tarasu z wykorzystaniem oleju do drewna

Olejowanie to jedna z najskuteczniejszych metod zabezpieczania drewnianych powierzchni przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi i utrzymania ich w dobrym stanie przez długie lata. W przeciwieństwie do lakierów, które tworzą powłokę na powierzchni drewna, olej wnika w jego strukturę, zapewniając ochronę zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz naturalnego materiału. Jeśli planujesz malowanie przydomowego tarasu, znajdziesz w tym artykule wiele przydatnych wskazówek. Wyjaśniamy dlaczego warto wybrać do takiej pracy Drewnochron Olej Do Drewna na zewnątrz oraz podpowiadamy, jak stosować wspomniany produkt.

Dlaczego warto zabezpieczyć drewniany taras olejem?

Drewno na zewnątrz jest narażone na działanie różnych czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, wilgoć, deszcz czy mróz. Olejowanie tarasu tworzy na jego powierzchni ochronną warstwę, zmniejsza wpływ promieniowania UV.

To nie wszystko – Drewnochron Olej Do Drewna na zewnątrz (www.drewnochron.pl), penetrując strukturę materiału, kompleksowo wzmacnia ją i zapobiega rozsychaniu . Dzięki temu taras zachowa swoją trwałość na długie lata. Jego deski będą odporne na pękanie, rozwarstwianie się czy utratę koloru. Ważną zaletą olejowania jest także możliwość podkreślenia naturalnej struktury drewna i nadaniu mu wyjątkowego koloru. Dzięki temu przestrzeń wokół Twojego domu będzie wyglądać pięknie.

Jak prawidłowo zabezpieczyć taras olejem do drewna?

Pierwszym krokiem jest przygotowanie tarasu do olejowania. Usuń wszelkie luźne elementy, takie jak liście czy gałązki, a następnie wyrównaj i przeszlifuj powierzchnię drewna za pomocą papieru ściernego. Jeśli taras był już malowany, musisz pozbyć się starej powłoki. Sprawdź również, czy deski nie wymagają naprawy lub wymiany na nowe. Odpowiednio przygotowana powierzchnia do olejowania powinna być czysta i sucha. Wtedy możesz aplikację olejem, która będzie podstawowym zabiegiem, zabezpieczającym zewnętrzne elementy drewniane.

Następnie wybierz odpowiedni olej do drewna na zewnątrz. Taki produkt powinien charakteryzować się już wspomnianą odpornością na warunki atmosferyczne, nie łuszczyć się, pozwalać drewnu oddychać, a także zabezpieczać je przed plamami czy zabrudzeniami. Przed nałożeniem oleju na całą powierzchnię, zawsze przeprowadź test na niewielkim obszarze, aby upewnić się, że produkt dobrze się wchłania i daje pożądane efekty.

Gdy upewnisz się, że podłoże jest dobrze przygotowane, a olej odpowiednio się wchłania, możesz nałożyć pierwszą warstwę. Wykorzystaj do tego pędzel z naturalnego włosia. Pamiętaj, aby mieszać olej przed i w trakcie pracy. Olejowanie wymaga aplikacji dwóch warstw, po których powierzchnia drewna powinna być jednolita, gładka i bez tłustych plam. Dlatego odczekaj po olejowaniu ok. 15 min i usuń nadmiar produktu przy pomocy bawełnianej szmatki. Zrób to ruchami wzdłuż słojów, by nie pozostawić nieestetycznych smug. Gotowe!

 

Artykuł sponsorowany