Kontomatik

Kontomatik – co to jest i do czego służy?

Myślisz o pożyczce gotówkowej, kupujesz sprzęt na raty lub otwierasz linię kredytową? Kontomatik zdecydowanie usprawni cały proces, dzięki czemu oszczędzisz czas i szybciej zrealizujesz swoje plany. W poniższym tekście podpowiadamy, czym jest i na jakich zasadach działa ta wygodna aplikacja.

Kontomatik – co to jest?                    

Kontomatik to stosowane przez instytucje finansowe narzędzie do weryfikacji tożsamości klientów i ich zdolności kredytowej. To wygodna aplikacja internetowa, dzięki której w ciągu kilku minut bank lub firma pożyczkowa są w stanie potwierdzić Twoje dane. Kontomatik z powodzeniem zastępuje i wykracza poza możliwości oferowane przez przelew weryfikacyjny. Jest to usługa szybsza, wymaga mniej wysiłku od klienta i pozwala błyskawicznie sprawdzić możliwości finansowe m.in. osób ubiegających się o pożyczkę.

Jak działa Kontomatik?

Oprogramowanie Kontomatik działa w chmurze i umożliwia pozyskanie informacji o rachunkach bankowych firm i osób fizycznych. Aplikacja uwzględnia surowe wytyczne bezpieczeństwa PSD2, przez co przekazywane dane są dobrze chronione. Kontomatik oferowany jest w modelu Saas (Software as a Service), dzięki czemu instytucje finansowe mogą wygodnie go implementować, bez większych nakładów na budowanie infrastruktury.

Obecnie Kontomatik połączony jest z setkami banków i firm pożyczkowych w Polsce i Europie.

Kontomatik łączy się z rachunkiem klienta i umożliwia wgląd w podstawowe dane osobowe użytkownika konta. Może również zweryfikować historię transakcji i saldo rachunku bankowego, aby potwierdzić dane zawarte we wniosku pożyczkowym. Zastosowana w narzędziu technologia nie ingeruje w rachunek klienta, a jedynie ekstrahuje obrazy z niezbędnymi danymi.

Jak to wygląda w praktyce?

Po wypełnieniu wniosku o pożyczkę gotówkową firma pożyczkowa lub bank poprosi cię o wybór sposobu weryfikacji danych i tożsamości. Na tym etapie najczęściej do wyboru będziesz mieć rozmowę z konsultantem, przelew weryfikacyjny lub wspomniany Kontomatik. Jeśli zdecydujesz się na błyskawiczną metodę weryfikacji Kontomatik, w kolejnym kroku aplikacja przekieruje cię na stronę logowania wybranego przez ciebie banku.

Tu logujesz się do systemu bankowości elektronicznej w standardowy sposób i po kilku chwilach aplikacja automatycznie cię wyloguje. W międzyczasie Kontomatik zweryfikuje i pobierze niezbędne dane, a następnie przekaże je do instytucji finansowej, w której wnioskujesz o pożyczkę lub kredyt. Dzięki pełnej automatyzacji proces analizy informacji zajmie minimalną ilość czasu i już po kilku minutach otrzymasz decyzję kredytową.

Czy korzystanie z Kontomatik jest bezpieczne?

Bezpieczeństwo w sieci to w dzisiejszych czasach podstawa. Zanim zdecydujesz się skorzystać z jakiejkolwiek aplikacji, warto sprawdzić poziom jej zabezpieczeń, zwłaszcza jeśli przekazujesz za jej pomocą ważne dane. W przypadku Kontomatik ochronę informacji zapewniają zastosowane surowe wytyczne dyrektywy unijnej PSD2 Account Information Service oraz certyfikat bezpieczeństwa systemów i danych ISO/IEC 27001. Producent deklaruje również stosowanie dodatkowych środków technicznych i biznesowych.

Warto wspomnieć, że Kontomatik nie przechowuje danych osobowych ani informacji finansowych, a jedynie przekazuje je instytucji finansowej, która zleca weryfikację. Dane dostarczane są w zaszyfrowanej formie i nie są udostępniane innym podmiotom.

Przelew weryfikacyjny czy Kontomatik?

Obecny na rynku finansowym od kilku lat Kontomatik powoli wypiera nieco już przestarzałą formę weryfikacji tożsamości za pomocą przelewu na złotówkę lub grosz. Usprawnia ten proces i daje firmom pożyczkowym więcej informacji w krótszym czasie, a tym samym skraca okres procedowania wniosku o pożyczkę.

Przelew weryfikacyjny pozwala jedynie sprawdzić, czy osoba, za którą się podajesz, to faktycznie Ty. Jest to kluczowa, ale zarazem tylko jedna z informacji, której firma pożyczkowa potrzebuje. Kontomatik daje możliwość uzyskania niemal wszystkich niezbędnych danych podczas jednej, błyskawicznej operacji – potwierdza tożsamość i weryfikuje możliwości finansowe wnioskodawcy.

Jeśli szybko potrzebujesz pieniędzy, a na twoim koncie lśni okrągłe zero, nie uda ci się wykonać żadnego przelewu, nawet na minimalną kwotę. W przypadku Kontomatika jedyne, czego potrzebujesz, to aktywny rachunek bankowy i dane do logowania. Na koncie możesz nie mieć aktualnie żadnych środków.

 

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.

Źródła:

https://www.kontomatik.com/pl/dostawca-rozwiazan-opartych-na-otwartej-bankowosci

https://www.totalmoney.pl/artykuly/kontomatik-co-to-jest-i-jak-dziala-aplikacja-do-weryfikacji-tozsamosci-online

https://www.finansowysupermarket.pl/artykul-kontomatik-jak-dziala-ta-weryfikacja-czy-jest-bezpieczna-2469310

 

 

Artykuł sponsorowany