szkoła

Wybierasz szkołę dla swojego dziecka? Sprawdź, co dzieje się w SP nr 2 w Iławie

Wybór szkoły podstawowej nie powinien być przypadkowy. Każde dziecko ma zapewnione miejsce w szkole obwodowej, jednak może uczęszczać do innej, wybranej placówki. Dzieci mają prawo wziąć udział w rekrutacji do dowolnej szkoły podstawowej. Decyzję, którą placówkę wybrać, warto podjąć na podstawie sprawdzonych informacji. Można je znaleźć na stronie szkoły podstawowej nr 2 w Iławie.

Jakie informacje publikuje szkoła na stronie internetowej?

Szkoła na stronie internetowej publikuje aktualności związane z jej funkcjonowaniem przez cały rok. W okresie wakacji szkoła informuje rodziców o planowanych zebraniach na początku roku szkolnego i spotkaniach dla rodziców pierwszoklasistów. Ponadto na stronie pojawiają się wpisy związane z wyjazdami organizowanymi przez nauczycieli, półkoloniami, zawodami sportowymi i innymi wydarzeniami, w których biorą udział uczniowie w czasie wolnym od szkoły. W roku szkolnym wpisy dotyczą wydarzeń organizowanych przez samorząd uczniowski i poszczególne klasy, wycieczek, konkursów i innych atrakcji.

Strona internetowa szkoły jest wartościowym źródłem informacji na temat kadry nauczycielskiej i zajęć pozalekcyjnych na terenie placówki. Rodzice znajdą telefony kontaktowe i adres mailowy do sekretariatu, by załatwić ważne sprawy związane z rekrutacją i nie tylko. W strefie rodzica znajdują się natomiast wpisy dotyczące organizacji roku szkolnego oraz link do dziennika elektronicznego. Dzięki temu na jednej stronie dostępne są wszelkie informacje, które są potrzebne, by zadbać o edukację swojego dziecka.

Strefa ucznia na stronie szkoły podstawowej

Szkoła podstawowa w Iławie na stronie internetowej umieszcza informacje kierowanie nie tylko do rodziców, ale i do uczniów wszystkich klas. Uczniowie dowiedzą się z niej, na jakie koła zainteresowań i zajęcia pozalekcyjne mogą się zapisać. Strefa obejmuje również dostęp do planu lekcji, wykazu podręczników i składu samorządu uczniowskiego. Uczniowie na stronie są zachęcani do aktywności w ramach wolontariatu. Dowiadują się, do jakich akcji i na jakich zasadach mogą dołączyć, by pomagać innym i zdobywać dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Strona internetowa szkoły zawiera zdjęcia, na których rodzice mogą zobaczyć, jak wyglądają zajęcia w placówce. Dzięki temu szkoła buduje przyjazny wizerunek w oczach rodziców i zachęca ich do podjęcia decyzji o zapisaniu dziecka do pierwszej klasy podczas kolejnej rekrutacji.