Aplikacja HR

Aplikacja HR, czyli świetny sposób na łatwiejsze zarządzanie sprawami kadrowymi

Zarządzanie pracownikami nie sprowadza się tylko do wydawania poleceń i kontrolowania terminowości oraz jakości realizacji zadań. Na głowie managera jest również załatwianie wielu spraw kadrowych swoich podwładnych.

Mało kto to lubi, tym bardziej, że są to obowiązki zajmujące mnóstwo czasu i odciągające od podstawowych zadań managerskich. Widząc to coraz więcej przedsiębiorstw idzie śladem międzynarodowych korporacji i wdraża u siebie aplikacje HR, które bardzo ułatwiają zarządzanie kadrami. Dowiedz się, na czym to dokładnie polega.

Czym jest aplikacja HR?

Aplikacja HR to narzędzie, które w założeniu ma ułatwić managerom zarządzanie kadrami, a samym pracownikom zapewnić bezpośredni dostęp do potrzebnych wniosków i innych dokumentów firmowych. Obrazowo można napisać, że aplikacja zastępuje tradycyjną drogę załatwiania różnych spraw HR, eliminując konieczność np. drukowania i wypełniania papierowych wniosków, zanoszenia ich do kadr czy angażowania w to przełożonego.

Dzięki aplikacji zarządzanie sprawami kadrowymi jest o wiele łatwiejsze i szybsze, ponieważ wszystkie zadania możemy zrealizować z poziomu smartfonu. To ogromne udogodnienie zwłaszcza dla managerów, którzy bezpośrednio nadzorują pracę dużego zespołu i dziś tracą mnóstwo czasu na zajmowanie się rzeczami w gruncie rzeczy mało istotnymi, prozaicznymi.

Aplikacja HR w praktyce

Sytuacja z życia niejednej firmy. Pracownik chce wziąć urlop poza harmonogramem, dlatego zgłasza się z tym do bezpośredniego przełożonego. Ten musi przeanalizować kalendarz i upewnić się, że w danym terminie znajdzie zastępstwo za urlopującego pracownika. Następnie pracownik składa wniosek urlopowy, który przełożony akceptuje i przekazuje do kadr. Obieg tego dokumentu jest bardzo długi, a w załatwienie tak podstawowej sprawy są zaangażowane co najmniej trzy osoby.

Na co dzień nie myślimy o tym, że taka sytuacja jest czystym marnotrawstwem firmowych zasobów. Dlaczego zatem nie uprościć sprawy?

Gdyby w firmie została wdrożona aplikacja HR, to cały proces wnioskowania o urlop sprowadziłby się do kilku kliknięć w ekran smartfonu. Pracownik wysyła cyfrowy wniosek urlopowy, który trafia do przełożonego wraz z informacją, czy pracownikowi przysługują jeszcze dni wolne, czy nie występuje kolizja terminów z innymi pracownikami itd. Po zaakceptowaniu wniosku od razu jest on udostępniany kadrom, a informacja o urlopie pracownika zostaje dodana do kalendarza w Intranecie. Proste, szybkie, super wygodne.

W podobny sposób można zarządzać wszystkimi sprawami kadrowymi, ograniczając zaangażowanie managerów. Dzięki aplikacji HR pracownicy wręcz nie muszą zwracać się bezpośrednio do przełożonych, aby np. rozwiązać jakiś problem techniczny czy ustalić coś w kadrach – wystarczy, że wyszukają odpowiedni kontakt i skorzystają np. z funkcji chatu.

Te przykłady jednoznacznie dowodzą, że aplikacja HR jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw o korporacyjnej strukturze, zatrudniających wielu pracowników, a już zwłaszcza w modelu zdalnym.

Wybieramy dobrą aplikację HR

Na polskim rynku nie brakuje aplikacji dedykowanych zarządzaniu sprawami kadrowymi. Żadna jednak nie jest tak komplementarna jak Blue Colibri App. To znakomite narzędzie opracowane przez ekspertów z dziedziny HR, którzy bazowali na ankietach wypełnionych przez managerów z największych korporacji. Dzięki temu aplikacja rozwiązuje realne problemy w zarządzaniu kadrami i co ważne – jest stale rozwijana o nowe funkcjonalności.

W dużym uproszczeniu Blue Colibri App można porównać do mobilnego intranetu, dostępnego w każdym miejscu na ziemi, o dowolnej porze. Przetestuj to narzędzie za darmo w Twojej firmie – szczegóły znajdziesz na stronie https://www.bluecolibriapp.com/pl/strona-glowna.

Więcej o tym, w jaki sposób aplikacja HR upraszcza zarządzanie sprawami kadrowymi, odciążając managerów w codziennych obowiązkach, przeczytasz w artykule na stronie https://www.bluecolibriapp.com/blog/aplikacja-hr-jak-blue-colibri-app-upraszcza-zarzadzanie-sprawami-kadrowymi.

 

 

Artykuł sponsorowany