Farbowanie siwych włosów

Farbowanie siwych włosów – jaką farbę wybrać?

Siwe włosy zaczynają pojawiać się ok. 30 roku życia. Choć pierwsze, pojedyncze pasma są nie widoczne, to u wielu kobiet wywołują dyskomfort i powodują obniżenie poczucia atrakcyjności. Panie, które nie akceptują u siebie siwych włosów, powinny zdecydować się na koloryzacje. Warto jednak podkreślić, że nie jest ona tak prosta jak w przypadku standardowego farbowania kosmyków. Dobierając jednak odpowiednią farbę do włosów i stosując się do kilku prostych zasad, można jednak z powodzeniem zafarbować siwe włosy w domu.

Jaką farbę wybrać do siwych włosów?

Chcąc samodzielnie zafarbować siwe włosy, trzeba pamiętać, że nie każda farba nadaje się do ich koloryzacji. Niektóre nie pokryją siwizny lub pozostawią na głowie nieestetyczny kolor. Chcąc uniknąć „fryzjerskiej katastrofy”, najlepiej sięgać po specjalne farby do włosów siwych, których nie brakuje na perfumeria.pl/collections/pielegnacja-wlosy-farby-do-wlosow. Zgodnie z rekomendacjami fryzjerów siwiznę najlepiej farbować na odcienie blond i brązowe, przy czym najbezpieczniejszym rozwiązaniem są te pierwsze. Wynika to z tego, że blond farby do włosów w sposób jednolity pokrywają kosmyki, a odrosty na nich są mniej widoczne. Ostrożność należy natomiast zachować przy rudościach – te bowiem na siwiźnie wychodzą o wiele intensywniejsze, mogą wpadać w tony czerwone i różowe.

farbowanie siwych włosów

 

Szamponetka czy farba – czym farbować siwiznę?

Farbowanie siwych włosów jest trudniejsze niż tych, które posiadają swój naturalny pigment. Najtrudniej jest farbować kosmyki, które są jedynie poprzetykane pojedynczymi pasmami siwizny. W takich sytuacjach należy korzystać z farb do włosów dobrej jakości lub tzw. odsiwaczy. Fryzjerzy zalecają też, aby przy koloryzacji siwych włosów nie wybierać najtańszych szamponetek, tylko lepszej jakości środki – one zapewnią odpowiednie krycie oraz trwały kolor.

farbowanie siwych włosów

 

Farbowanie i co dalej?

Włosy dojrzałe, aby ładnie wyglądać, potrzebują nie tylko pokrycia ich farbą, ale także odpowiedniej pielęgnacji. Najważniejsze dla nich jest nawilżanie. Chcąc im je zapewnić, warto sięgać po szampony, balsamy, maski i odżywki, w których znajduje się gliceryna, aloes, miód, awokado, banan, siemię lniane, mleczko pszczele. Do mycia zarówno kosmyków, jak i skóry głowy warto też wybierać delikatne szampony lub myć siwe włosy jedynie samą odżywką. Fryzjerzy właścicielkom siwych włosów odradzają natomiast kuracje proteinowe, które mogą przyczynić się do przesuszenia i jeszcze większej niesforności kosmyków. Przy siwiźnie niewskazane jest również sięganie po kosmetyki z dużą ilością silikonów w składzie.

 

 

Artykuł sponsorowany