Czy zebra to koń?

Oczywiście Zebra jest koniem. Ale jest też o wiele więcej. Zebra jest symbolem kontynentu afrykańskiego, jego dzikiego i nieokiełznanego ducha. Jest to stworzenie, które zostało schwytane i oswojone przez ludzi, ale nadal zachowuje dzikie i nieokiełznane serce. Zebra to piękne zwierzę z płaszczem w paski i długimi nogami. Jest to potężne zwierzę, zdolne do biegania z prędkością do 40 mil na godzinę.

Dzikie zebry

Ale Zebra jest także łagodnym stworzeniem, które jest często stosowane w programach terapeutycznych dla dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami. Zebra to fascynujące zwierzę, które było przedmiotem wielu książek, filmów i programów telewizyjnych. Zebra jest członkiem rodziny koni, Equidae, a zatem jest związana z osłem i koniem. Zebry pochodzą z Afryki i można je znaleźć na wolności w krajach takich jak Zimbabwe, Botswana i Republika Południowej Afryki.

Trzy główne gatunki Zebry

Istnieją trzy główne gatunki zebry: równiny zebry, Zebra Grévy’ego i Góra Zebry. Zebra równin jest zdecydowanie najczęstsza, co stanowi około 95% populacji Zebry na wolności. Zebry Plains są również największe, a dorośli osiągają do 1,4m przy ramieniu i ważą do 450 kg. Mają brązowawo-czarny płaszcz z białymi paskami, które biegną pionowo po ich ciele od szyi do ogona. Wzór i szerokość pasków różnią się między jednostkami, ale wszystkie równiny zebry mają paski na nogach i brzuchu. Zebry Grévy’ego są największym z trzech gatunków, osiągając do 1,6 m przy ramieniu i ważąc do 700 kg.

Jak wygląda zebra

Mają wąski, biały pasek spływający po plecach, a ich paski są cieńsze i bardziej rozmieszczone niż z równin zebry. Grévy’s Zebry znajdują się w Etiopii i Kenii. Zebry górskie są najmniejszym z trzech gatunków, osiągając wysokość około 1. 2 m przy ramieniu i ważąc do 350 kg. Mają czarny płaszcz z białymi paskami, które biegną poziomo po ich ciele. Zebry górskie znajdują się w Angoli, Namibii i Afryce Południowej.

Co jedzą zebry?

Wszystkie zebry są roślinożercami i żyją na diecie traw. Zebry są zwierzętami społecznymi i żyją w stadach do kilkuset osób. Stada zwykle składają się z powiązanych kobiet i ich młodych, a pojedynczy mężczyzna jest dominującą osobą. Mężczyźni będą walczyć o dominację stada, a zwycięzca kojarzy się z kobietami. Zebra jest ssakiem rodziny Equidae i rodzaju Equus, najczęściej charakteryzującym się czarno-białym płaszczem w paski.