Przerażający pająk czarna wdowa

Pająk czarna wdowa jest jednym z najbardziej przerażających pająków na świecie. Jego jad jest silny i może być śmiertelny dla ludzi. Pająk czarna wdowa  znajduje się w cieplejszych klimatach na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych najczęściej występują w południowych stanach.

Skąd nazwa pająka czarna wdowa?

Pająk czarna wdowa otrzymuje nazwę od faktu, że kobieta często zabija i je samiec po kryciu. Kobieta czarna wdowa pająk jest znacznie większy niż mężczyzna. Jest czarna z czerwoną klepsydą na brzuchu. Męska czarna wdowa jest zwykle brązowa lub szara i nie ma kształtu czerwonego klepsydry.

Pająki czarne wdowy buduje sieci, aby złapać swoją ofiarę. Nie są bardzo aktywnymi łowcami i będą czekać, aż owad lub inne małe zwierzę zostaną złapane w sieci przed atakiem. Gdy Pająk czarna wdowa ma swoją ofiarę, ugryzie ją i wstrzyki jad. Jad sparaliżuje ofiarę, a następnie czarna wdowa pająk zawiną ją w pasie i zje.

Trujący jad pająka czarnej wdowy

Jad czarnej wdowy pająk jest bardzo silny. Jest to neurotoksyna, która może powodować skurcze mięśni, nudności, wymioty, a nawet śmierć u ludzi. Ugryzienie pająka czarnej wdowy zwykle nie jest śmiertelne dla zdrowych dorosłych, ale może być bardzo niebezpieczne dla małych dzieci, osób starszych lub osób z problemami zdrowotnymi. Jeśli ugryzie Cię czarna wdowa pająk, powinieneś natychmiast szukać pomocy medycznej.

Gatunki pająka czarnej wdowy

Istnieje kilka różnych gatunków pająków czarnej wdowy, ale najczęstszym występującym w Stanach Zjednoczonych jest pająk południowej czarnej wdowy. Ten pająk znajduje się w Teksasie, Luizjanie, Mississippi, Alabamie, Georgii, Florydzie, Karolinie Południowej i Karolinie Północnej.

Południowa czarna wdowa pająk nie jest agresywny i gryzie tylko wtedy, gdy będzie zagrożony. Jeśli widzisz pająka z południowej czarnej wdowy, najlepiej zostawić go w spokoju i nie próbować go złapać.

Co zrobić, gdy ugryzie Cię pająk czarna wdowa?

Jeśli uważasz, że zostałeś ugryziony przez pająka czarnej wdowy, powinieneś natychmiast szukać pomocy medycznej i spróbować zidentyfikować pająka, aby można było nadać odpowiednie leczenie.