Aron Piper – hiszpańska gwiazda Netflixa

Arón Piper (ur. 05 października 1999 r.) Jest hiszpańskim aktorem i modelem. Jest znany ze swojej wiodącej roli And Muñoz w Netflix Series Elite, dzięki której zrobił globalną karierę na całym świecie.

Młodość Arona Pipera i początki kariery

Arón Piper urodził się w Barcelonie w Hiszpanii. Jego ojciec jest Hiszpanem, a matka jest kolumbijską imigrandką. Piper ma dwie siostry, które są starsze od niego. Rozpoczął karierę aktorską w już w wieku 15 lat, Rozpoczął karierę aktorską w 2010 roku, występując w krótkim filmie hiszpańskojęzycznym pod tytułem La Noche de Los Muertos Vivientes. W 2012 roku miał niewielką rolę w filmie La Gran Familia Española, również w jezyku chiszpańskim. Później pojawił się w kilku serialach telewizyjnych między innymi Los Hombres de Paco i El Barco oraz Física O Química. Wszystkie one nagrywane były w języku hiszpańskim.

Globalna kariera Arona Pipera dzięki Netfliowi

W 2018 r. Piper został obsadzony w serii produkcji Netflix Elite, który stał się przełomowym hitem. Serial był natychmiastowymm hitem, a występ Piper został pochwalony przez krytyków. W ten sposób osiągnął wieką sławę na skalę światową. Serial to historia o grupie zamożnych uczniów w prestiżowej prywatnej szkole w Hiszpanii. Postać Pipera, Ander Muñoz, jest homoseksualnym studentem, który stara się pogodzić ze swoją seksualnością. Netfilx znany jest z postaci homoseksulanych, a serial stał się hitem globalnym.

Rola Pipera serialu Netflixa była chwalona przez krytyków. Twórca serialu, Carlos Montero, powiedział, że Piper jest „jednym z najbardziej utalentowanych młodych aktorów”, z którymi kiedykolwiek pracował.

Piper jako model

Piper jest również udanym modelem. Wystąpił w kampaniach dla wielu marek takich jak Dolce & Gabbana, Bershka i Pull & Bear. W 2019 r. Został uznany za jednego z najbardziej wpływowych ludzi w Hiszpanii przez magazyn GQ. Jego kariera rozkwia i ma się dobrze.

Prywatne życie Arona Pipera

Piper ma odbecnie podpisaną umowę z United Talent Agency. Prywatnie Piper jest obecnie singlem i z nikim się nie spotyka. Biegle mówi w języku hiszpańskim i angielskim.