wybielanie zębów

Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to jeden z zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Wykonuje się go w celu zmiany naturalnego koloru szkliwa lub usunięcia przebarwień spowodowanych piciem kawy i paleniem papierosów. Jakie korzyści ma wybielanie zębów? Kiedy warto je wykonać?

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów w gabinetach stomatologicznych takich jak https://www.luxdentica.pl/wybielanie-zebow polega na usunięciu przebarwień z zębów i rozjaśnieniu naturalnego koloru szkliwa za pomocą specjalnych nakładek z żelem wybielającym lub lamp rozjaśniających. Obie metody są skuteczne i bezpieczne dla szkliwa. Żel delikatnie wybiela szkliwo w ciągu kilku minut. Zabieg jest szybki i bezbolesny, dlatego wykonuje się go często jako element higienizacji jamy ustnej.

Wybielanie zębów za pomocą światła trwa nieco dłużej. Nakładki z żelem usuwają przebarwienia ze szkliwa po aktywizacji składników rozjaśniających pod lampą. Zabieg trwa około 10 minut. W zależności od użytego żelu i przeprowadzonych wcześniej zabiegów higienizacji można rozjaśnić uśmiech od jednego do kilku tonów. Lampa sprawdza się zarówno do usuwania najsilniejszych przebarwień z kawy i papierosów, jak i do nadawania zębom hollywoodzkiej bieli.

Jakie zalety ma wybielanie zębów?

Perfekcyjny uśmiech przez lata był kojarzony wyłącznie z aktorami, dziennikarzami i gwizdami muzyki. Obecnie znacznie więcej osób może pozwolić sobie na wybielanie zębów ze względu na przystępne koszty zabiegu. O wiele więcej pacjentów odczuwa również potrzebę dbania o idealną biel zębów ze względu na wykonywanie zawodów publicznych. Zabieg jest popularny zwłaszcza wśród przedstawicieli mediów, którzy chcą podnieść swoją pewność siebie i przygotować się do wystąpień przed szerokim gronem widzów.

Wybielanie zębów ułatwia dbanie o higienę jamy ustnej. Przed wybielaniem wykonuje się skaling i piaskowanie. Są to zabiegi, które polegają na dokładnym usunięciu kamienia i płytki nazębnej. Dzięki temu ogranicza się rozwój bakterii próchnicznych i chorób przyzębia. Idealnie białe zęby sprzyjają w ten sposób ochronie przed ubytkami i utratą zębów na skutek paradontozy.

Zabieg wybielania szkliwa to również sposób na odzyskanie utraconej pewności siebie. Nieestetyczny uśmiech często jest przyczyną kompleksów, dlatego usunięcie przebarwień i żółtego odcienia pozwala znów cieszyć się życiem. Białe, zdrowe zęby sprawiają, że uśmiechanie się przestaje być powodem do wstydu. Dbałość o zęby przywraca odwagę do szukania miłości, nowej pracy i kolejnych doświadczeń.