Kim jest Kubuś Puchatek?

Winnie-the-Pooh, zwana także jako Kubuś Puchatek, jest fikcyjnym antropomorficznym misiem stworzonym przez angielskiego autora A. Milne. Pierwszym zbiorem opowieści o tej postaci była książka Winnie-the-Pooh (1926), a następnie dom w Pooh Corner (1928). Milne umieścił także wiersz o misie w książce Verse Children, gdy We When Young (1924) i wielu innych w Now Are Six (1927). Historie Puchatka zostały przetłumaczone na wiele języków, w tym łacińskie tłumaczenie Aleksandra Lenarda, Winnie Ille Pu, która została wydana po raz pierwszy w 1958 roku, aw 1960 r.

Książka, która podbiła świat

Stała się pierwszą książką obcokrajową, która pojawiła się na liście bestsellerów New York Timesa. Według Christophera Robina Milne postacie w książkach oparte były na jego zabawkach: „Edward Bear” (oryginalna nazwa Winnie-The-Pooh) zainspirowała się wypchniętym niedźwiedziem własnością jego ojca, który nazwał „Growler”. W pierwszym rozdziale Winnie-the-Pooh Milne przedstawia to wyjaśnienie, dlaczego Growler nigdy więcej nie został wspomniany.

Inne postacie w Kubusiu Puchatku

„Kiedy jesteś niedźwiedziem bardzo małego rozumku i myślisz o rzeczach, czasami odkrywasz, że coś, co wydawało się w tobie, jest zupełnie inne, gdy wychodzi na otwartość i każe inni ludzie na to patrząc. ” Resztę Z zabawek Christophera Robina – Prosiaczek, Tygrysek, Osiołek i Krzysiu – zostały włączone do opowieści. Dwie kolejne postacie, Sowa i Królik, zostały stworzone przez ilustratora Milne, E.

Kubuś Puchatek u Walta Disneya

Shepard. Biograf Milne Ann Thwaite napisał, że historie z Puchatekiem „odzwierciedlają jego filozofię [Milne], że„ dla małych dzieci nie ma złego czasu ”. Kiedy Milne zmarł w 1956 r. , Jego agent sprzedał prawa Puchatka i bohaterów Walt Disney Productions w 1961 roku. Disney wyprodukował kilka filmów animowanych z udziałem Puchatka i jego przyjaciół, aw 1977 roku dodał nową postać o imieniu Tigger. Od 2006 r. Puchatek jest prezentowany w parkach i atrakcjach Disneya na całym świecie w ramach wyłącznej umowy licencyjnej między Disneyem a Stephen Slesinger Inc.

Autor Kubusia Puchatka

Milnealan Alexander Milne urodził się 18 stycznia 1882 r. W Kilburn, Londynie do Johna Vine Milne i Sarah Maria Heginbotham Milne. Jego ojciec był profesorem matematyki na St Andrews University w Szkocji. Kiedy Milne był dzieckiem, mieszkał z rodziną w Henley House School w Kilburn, gdzie jego ojciec uczył, dopóki nie przeprowadził się do Ashdown Forest w Sussex, gdy Alan miał dziewięć lat.
Zdrowie jego matki było słabe, więc w tym czasie przebywała u krewnych w Londynie.