volvo-fh-i-save-460-km-turbo-tc-z-scr-i-erg.

Volvo FH I-Save 460 KM Turbo-TC z SCR i EGR – jakie zmiany przynosi nowy model cenionego ciągnika siodłowego?

Marka Volvo przez lata udowadniała, że wie, jak konstruować ciągniki siodłowe, które zapewniają bardzo dobre prowadzenie i komfort jazdy. Dodatkowo pojazdy te były znane ze swoich systemów, które poprawiały bezpieczeństwo kierowcy i zapobiegały kolizjom. Nowe Volvo FH 460 I-Save to dowód na to, że marka ta nadal potrafi produkować ciągniki, które zyskają uznanie kierowców. Czy nowy model pojazdu wprowadził jednak jakieś znaczące modyfikacje? Przekonajmy się, jak sprawdza się ciągnik Volvo i czy faktycznie zasługuje na swoje dobre opinie.

Jak nowy model Volvo FH prezentuje się z zewnątrz?

Ciągnik Volvo FH I-Save już od samego początku robi dobre wrażenie. Dzieje się tak za sprawą designu, który nawiązuje do tradycji marki, ale jednocześnie jest bardzo świeży i nowoczesny. Uwagę przyciągają między innymi charakterystyczne reflektory, które nie tylko dobrze wyglądają, ale także świetnie radzą sobie z oświetlaniem trasy. Szczegółem, który może przykuć uwagę jest też położenie kierunkowskazów, które w nowym Volvo FH znajdują się na drzwiach. Wszystko to sprawia, że pojazd naprawdę może się podobać. Co więcej, stylistyka ciągnika Volvo jeszcze przez wiele lat się nie zestarzeje.

Kabina Volvo FH I-Save – wygoda podczas długich tras

Tym, co szczególnie zainteresuje zawodowych kierowców, będzie na pewno wnętrze nowego Volvo FH I-Save. To w końcu tutaj będą spędzać wiele godzin podczas pokonywania tras. Na pewno nie będą oni jednak rozczarowani poziomem komfortu, jaki oferuje ciągnik Volvo. Ulepszenia względem poprzednich generacji można zauważyć już przy wchodzeniu do kabiny – zmienione zostały bowiem schodki, które teraz zapewniają większe bezpieczeństwo. Ciągniki Volvo znane są z wygody jaką zapewniają kierowcom podczas pokonywania długich tras. Również w tym modelu mamy do czynienia z naprawdę przemyślanymi rozwiązaniami. Zarówno kierownica, jak i bardzo wygodny fotel mają duże możliwości regulacji, dzięki czemu każdy będzie w stanie dopasować je do swoich indywidualnych preferencji.

Nowy model Volvo FH zapewnia jednak wygodę nie tylko podczas jazdy, ale także w trakcie postojów i noclegów. Pojemne i praktycznie rozmieszczone schowki pozwalają na zabranie w trasę wszystkich niezbędnych przedmiotów. Kabina ciągnika Volvo jest także wyposażona w wygodny materac, dzięki któremu podczas snu można się naprawdę dobrze zregenerować. Jak więc widać, dobrze przemyślane rozwiązania pojazdu zapewniają kierowcy wysoki komfort. Jak jednak podczas jazdy sprawdza się silnik ciągnika Volvo?

Ciągnik siodłowy Volvo – dane techniczne

Volvo FH 460 I-Save wyposażony jest w jednostkę napędową o mocy 460 koni mechanicznych. Podczas jazdy silnik sprawia jednak wrażenie znacznie mocniejszego. Dzieje się tak za sprawą zastosowania w ciągniku Volvo nowoczesnej technologii Turbo Compound. Dzięki jej wykorzystaniu udało się przy niezmienionej mocy osiągnąć znacznie wyższy moment obrotowy (2600 Nm). Sprawia to, że pojazd jest nie tylko bardziej dynamiczny, ale także lepiej radzi sobie na wzniesieniach. To jednak nie jedyna zaleta, jaką cechuje się nowy ciągnik Volvo. Producent zadbał bowiem także o to, by pojazd był możliwie jak najbardziej ekonomiczny i ekologiczny. Zastosował w tym celu układy Volvo SCR i Volvo EGR które zmniejszają przedostawanie się spalin i innych szkodliwych substancji do atmosfery. Co obecnie bardzo istotne, pojazd spełnia normy emisji spalin Euro 6. Ważną zaletą Volvo FH Turbo Compound jest też jego zmniejszone zużycie paliwa. Silnik pozwala bowiem na pracę na bardzo niskich obrotach, co znacząco obniża spalanie.

Jakie systemy zwiększające bezpieczeństwo stosuje ciągnik Volvo?

Marka Volvo wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z bezpieczeństwem. Również w tym modelu producent pokazał, że skojarzenie to nie jest przypadkowe. Ciągnik Volvo wyposażony jest w wiele systemów, które mają chronić przed kolizjami. Na szczególną uwagę zasługuje awaryjne hamowanie Volvo FH. Ciągnik wyposażony jest w system CW-EB, który ostrzega przed samochodami znajdującymi się w zbyt małej odległości od przodu pojazdu. Rozwiązanie to znacznie poprawia bezpieczeństwo i umożliwia zahamowanie w odpowiednim momencie, nawet jeśli kierowca jest zmęczony wielogodzinną pracą.

Widać więc, że pod względem komfortu podróżowania, możliwości technicznych i systemów bezpieczeństwa nowy ciągnik Volvo FH 460 I-Save sprawdza się bardzo dobrze i można powiedzieć, że kontynuuje tradycje zapoczątkowane przez wcześniejsze generacje tego pojazdu. Z pewnością będzie to świetny wybór dla osób potrzebujących niezawodnego sprzętu, który jednocześnie zapewni bardzo wysoki komfort jazdy. Wielu kierowców doceni ciągnik Volvo także za to, że bardzo dobrze sprawdza się nie tylko w trakcie jazdy, ale także na postojach, kiedy konieczne jest zregenerowanie sił.

 

Artykuł sponsorowany