O czym marzą dzieci?

Boże Narodzenie to czas, który kojarzy nam się z ciepłem rodzinnym, prezentami i spędzaniem dni z gronie najbliższych. Niestety, nie wszystkie dzieci w Polsce mają taką możliwość. Wiele potrzebujących dzieci nie dostaje prezentu na Święta. Na szczęście, coraz więcej osób bierze pod uwagę uszczęśliwianie nie tylko swoich dzieci, ale także tych, które mogą potrzebować tego o wiele bardziej.

Podaruj niezapomnianą Gwiazdkę

Każde dziecko zasługuje na prezenty świąteczne. Dzięki darowiznom hojnych osób, które pragną wywołać uśmiech na twarzy dziecka, możemy sprawić, że także dzieci potrzebujące mogą poczuć się wyjątkowo.

Najbardziej doceniane przez takie dzieci są czas i Twoje dobre intencje. Niekiedy nie zawartość prezentu się liczy, a świadomość, że ktoś zechciał podzielić się z nimi tym, co ma. Istnieje wiele fundacji i organizacji, które motywują nas do wspierania i wysyłania paczek dzieciom, które ich najbardziej potrzebują.

Możesz zainteresować się tym, co jest najbardziej potrzebne dzieciom. Często najmłodsi wspominają w listach do Mikołaja o zabawkach, grach planszowych lub maskotkach. Te starsze myślą o rzeczach potrzebnych – przyborach szkolnych, plecakach czy piórnikach. Zawsze mile widziane są ubrania dopasowane do panującej pory roku. Zbiórek ubrań organizuje się najwięcej, jednak dzieci, które nadal rosną szybko wyrastają z butów czy spodni. Pomyśl o tym tworząc paczkę dla dziecka.

Przez cały rok możemy wspierać organizacje lub domy dla dzieci poprzez podarowanie żywności z długą datą ważności, jednak w Boże Narodzenie warto pomyśleć o indywidualnych zachciankach i marzeniach każdego z osobna. Jeśli naprawdę chcemy, aby nasz prezent był trafiony, skontaktujmy się z wychowawcami lub samymi dziećmi i spróbujmy spełnić to marzenie.

Prezent doświadczenie

Niekiedy niezapomniane przeżycia przynoszą o wiele więcej radości niż materialne dobra.

Możesz podarować w prezencie karnet do muzeum, który będzie mógł zostać wykorzystany w dowolnym dniu i godzinie. Mogą to być bilety na wydarzenia sportowe. Jeśli wiesz, że dziecko, któremu chcesz pomóc jest fanem konkretnej drużyny, zafunduj mu to uczestnictwo w takim wydarzeniu.

Dziewczynki mogą docenić bilety na spektakl, balet lub koncert. Poznaj dziecko, dla którego planujesz upominek, by mieć pewność, że Twój pomysł będzie na pewno trafiony. Jest to także wyjątkowy prezent dla Ciebie – świadomość, że dzięki Tobie kolejne potrzebujące dziecko nie spędza Gwiazdki bez wyjątkowego prezentu.