Poznaj Góry Świętokrzyskie

Góry Świętokrzyskie, znane również jako Góry Świętego Krzyża, to pasmo górskie w środkowej Polsce. Nazwa pochodzi od Świętego Krzyża, o którym mówi się, że Saint Helena znaleziono w okolicy. Zasięg rozciąga się od góry Łysą Góra na zachodzie do Parku Narodowego Świętokrzyskiego na wschodzie i obejmuje obszar około 2000 kilometrów kwadratowych. Najwyższym punktem w zakresie jest góra Łysica, na poziomie 612 metrów nad poziomem morza. Zakres obejmuje również kilka innych godnych uwagi szczytów, takich jak Łysą Góra (598 m), Czarny Staw (569 m) i BIALY STAW (567 m).

Turystyka w Górach Świętokrzyskich

Góry są ważnym miejscem turystycznym, z licznymi szlakami turystycznymi i narciarskimi. Obszar ten jest także domem dla wielu miejsc historycznych, takich jak ruiny zamku krzyżackiego Zakonu w Kielce i Sanktuarium Boskiego Miłosierdzia w Krakodzie-Łagiewniki. Świętokrzyskie jest jednym z najbardziej zróżnicowanych biologicznie regionów w Polsce. Świętokrzyskie, znane również jako Góry Świętego Krzyża, jest zasięgiem górskim w środkowej Polsce. Nazwa pochodzi od Kaplicy Świętego Krzyża zbudowanego na Łysie Góra („Bald Mountain”), jej najwyższym szczycie.

Geografia Gór Świętokrzyskich

Zasięg ma powierzchnię 5 065 kilometrów kwadratowych (1 964 m2), co czyni go czwartym co do wielkości w kraju. Znajduje się całkowicie w Parku Narodowym Świętokrzyskim przez. Góry mają niską wysokość, przy czym najwyższym punktem jest Łysą Góra na 612 metrach (2010 stóp). Zakres jest przekraczany przez kilka rzek, w tym Vistula, Wisłoka, Nida i Pilica. Region słynie z tradycji ludowych i kultury, a także ze źródeł mineralnych i spa.

Historyczne miejsca w Górach Świętokrzyskich

Jest także domem dla wielu ważnych miejsc historycznych, takich jak ruiny średniowiecznego zamku w Chęciny. Świętokrzyskie ma klimat umiarkowany, z ciepłymi latami i zimnymi zimami. Średnia temperatura w styczniu wynosi -3 ° C (27 ° F), a w lipcu 20 ° C (68 ° F). Góry Świętego Krzyża są popularnym miejscem do pieszych, jazdy na rowerze i narciarstwie. Świętokrzyskie to prowincja w środkowej Polsce o powierzchni 9 312 km2 i populacji 1 076 000. Graniczy z sześcioma innymi województwami: Mazowieckie na północy i wschód, Świętokrzyskie na południowy wschód, mniejszą Polskę na południu, śląską na zachodzie, opole na północnym zachodzie i odbywa się na wschodzie.
Świętokrzyskie, znane również jako Góry Świętego Krzyża, jest zasięgiem gór znajdujących się w środkowej Polsce. Zasięg ma swoją nazwę od miasta Świętokrzyskie, które znajduje się na południowym końcu.