Pozycjonowanie Gdańsk

Pozycjonowanie Gdańsk – zduplikowane treści

Wyszukiwarki nie nagradzają zduplikowanych treści i nie będą wiedzieć, który element należy uszeregować dla docelowego słowa kluczowego. Upewnij się, że wszystko, co tworzysz, jest nowe. Staraj się też nie publikować słowo w słowo treści innych osób, nawet jeśli masz na to pozwolenie. Posty gościnne mają miejsce wtedy, gdy zapraszasz kogoś, zwykle eksperta, do pisania postów w Twojej witrynie lub dostarczasz treści do innych witryn. Posty gości to świetny sposób na tworzenie linków i generowanie treści.

Lokalne SEO

Jeśli działasz na lokalnym rynku, będziesz chciał zoptymalizować swoją strategię, aby przyciągnąć odwiedzających z lokalnych wyszukiwań. Lokalna strategia SEO jest podobna do opisanej powyżej, ale chcesz mieć pewność, że Twoja lokalizacja jest uwzględniona w słowach kluczowych. Poproś o poradę lokalnego eksperta: https://mateusz-kozlowski.pl/pozycjonowanie-gdansk/.

Za każdym razem, gdy używasz słowa kluczowego, powinieneś również podać swoją lokalizację. Nasz poprzedni przykład „opiekunów psów w Houston w przystępnych cenach” to zlokalizowane słowo kluczowe z długim ogonem. Zamiast próbować uszeregować pod kątem „niedrogich opiekunów psów”, chcesz podać konkretną lokalizację, w której oferujesz usługę.

W przeciwnym razie tracisz czas na dotarcie do wyszukiwarek, którzy nie mogą korzystać z Twoich usług. Możesz również przegapić osoby wyszukujące, które szukają dokładnie Twojej usługi w Twojej dokładnej lokalizacji.

Linki zwrotne

Linki zwrotne mają miejsce, gdy Twoje linki są udostępniane przez inne domeny w ich treści. Liczba linków zwrotnych jest decydującym czynnikiem w rankingu SERP. Linki zwrotne oznaczają dla wyszukiwarek, że inni uważają Twoje treści za przydatne i wystarczająco godne zaufania, aby je udostępniać. To z kolei zwiększa Twoje rankingi, ponieważ wyszukiwarki zakładają, że inne treści również uznają za przydatne.

Linki zwrotne przekazują autorytet z domeny źródłowej (tej, która umieszcza link w swojej treści) na Twoją stronę internetową, czyli domenę docelową. Wysokość przekazanego autorytetu zależy od autorytetu domeny źródłowej strony internetowej. Linki zwrotne ze stron o wysokim autorytecie domeny mają większą wartość niż te udostępniane przez strony o niższym autorytecie. Aby były skuteczne, linki muszą być organiczne. Oznacza to, że są udostępniane z wyboru, a nie dzięki płatności lub umieszczeniu w katalogu linków. Oba te pierwsze mogą w rzeczywistości negatywnie wpływać na rankingi.