kredyt dla jdg

Pieniądze na rozwój firmy – sposoby na pozyskanie funduszy

Jeśli jesteś przedsiębiorczy i czujesz się gotowy na rozpoczęcie własnego biznesu, musisz przygotować dobry biznesplan oraz zgromadzić fundusze na start. Poszukujesz rzetelnej wiedzy, jak zdobyć niezbędną kwotę? Dowiedz się, jak skutecznie pozyskać środki i rozpocząć działalność.

Start lub rozwój biznesu wymaga niezbędnego finansowania. Jeśli chcesz założyć własną działalność i masz już pomysł na biznes, musisz zgromadzić też fundusze – m.in. na biuro, wyposażenie, służbowe auto i niezbędne sprzęty. Pytanie jednak, skąd wziąć na to wszystko środki – nie zawsze dysponujemy takimi oszczędnościami. Nie jest też rozsądnym wyjściem spożytkowanie ich wszystkich. Jakie są dostępne rozwiązania? Podpowiadamy, jak zdobyć pieniądze na rozwój firmy.

Własny biznes to kusząca alternatywa dla etatu

Na początku kilka faktów. Pandemia zmieniła nasze nastawienie do prowadzenia działalności gospodarczej. Niemal połowa Polaków prowadzi swoją firmę lub myśli o założeniu własnego biznesu. Z kolei 46 proc. z nas prowadzi firmę lub myśli o jej założeniu – według odpowiedzi uczestników badania Amway Global Entrepreneurship Report.

Jak i gdzie pozyskać pieniądze na początek lub na rozwój firmy?

Część przedsiębiorców potrzebuje na początek niewielkiego kapitału. Wszystko zależy od rodzaju działalności. W niektórych przypadkach próg wejścia jest jednak znacznie wyższy.

Zasada 3F

Są takie biznesy, do których niezbędne jest po prostu biurko, komputer i monitor, ew. drukarka oraz stabilny dostęp do internetu. Wymagana kwota nie będzie zbyt wysoka, dlatego zastosuj zasadę 3F – sprawdź, czy masz wystarczająco dużo oszczędności albo możesz liczyć na wsparcie rodziny lub przyjaciół (3F = Founders, Family & Friends). To najbezpieczniejsza, szybka i często opłacalna możliwość.

Kredyty dla JDG

Firma od pierwszego dnia działalności generuje koszty, z którymi przedsiębiorca musi się na co dzień mierzyć. Aby rozkręcić działalność, możesz skorzystać z kredytu na start. Banki mają różne oferty kredytowe i są one bardzo zróżnicowane. Gdy przedsiębiorca chce pozyskać pieniądze na firmę za pomocą kredytu, polecaną opcją może być m.in. kredyt inwestycyjny.

Jeśli starasz się o kredyt na start albo rozwój firmy, możesz wybrać formę finansowania najlepszą dla siebie – warto porównać kilka propozycji.

Warunkiem otrzymania kredytu na start jest złożenie wniosku kredytowego z wymaganymi przez bank załącznikami:

  • zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami na ZUS i US,
  • wpis do rejestru działalności gospodarczej,
  • biznesplan przedsięwzięcia,
  • zaświadczenia o możliwości zabezpieczenia kredytu, np. hipoteka na nieruchomości.

Kredyt dla JDG to sposób na zdobycie środków, które pozwolą założyć i rozkręcić biznes. Środki te mogą pokryć koszty bezpośrednio związane z rozpoczęciem działalności, możesz też przeznaczyć je m.in. na zakup urządzeń, oprogramowania czy licencji, wydatki związane z marketingiem, remont czy modernizację budynku oraz biura, a także zakup produktów wykorzystywanych podczas prowadzenia działalności.

Pieniądze na otwarcie firmy z Unii Europejskiej

Jest też kilka programów, z których można pozyskać środki na otwarcie firmy. Najpopularniejsze to „PO KL 6.2” oraz „PO IG 8.1”, w którym można otrzymać aż 200 000 złotych. Programy mają różne wymagania, ale weź pod uwagę, że nie wszystkie dotacje z Unii Europejskiej są bezzwrotne.

Środki na innowacje i rozwój

Dla osób, które mają innowacyjny pomysł na biznes, dobrą opcją będą fundusze venture capital i aniołowie biznesu. Takie wsparcie jest dedykowane głównie małym i średnim przedsiębiorstwom, którym potrzebne są pieniądze na rozwój firmy.

Fundusze venture capital to podmioty rynku kapitałowego, które inwestują w małe firmy o dużym potencjale rozwoju. Z kolei tzw. aniołowie biznesu to osoby prywatne, które mają wolne środki i chcą je inwestować w rozwój firm, które pojawiły się na rynku. Chętnie inwestują w innowacyjne przedsiębiorstwa będące na starcie, jeśli jest duża szansa na to, że przyniosą one zysk w przyszłości.

Źródła:

https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/blisko-polowa-polakow-prowadzi-firme-lub-mysli-o-rozkreceniu-wlasnego-biznesu-102642.

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank

 

Artykuł sponsorowany