Komora hiperbaryczna Atamed, czy są przeciwskazania
W komorze hiperbarycznej panują warunki, w których ciśnienie i stężenie tlenu są znacznie wyższe niż w otoczeniu. Tlen podawany jest w postaci 100% tlenu w wysokim stężeniu w specjalnym kombinezonie na ciało.
Przeciwskazania z korzystania z komory hiperbarycznej
W przypadku wystąpienia powikłań po zabiegu komorowym, potrzebujesz pomocy lekarza. Wymagane jest leczenie antybiotykami i lekami przeciwzapalnymi. Komora hiperbaryczna to specjalistyczne urządzenie umożliwiające dostęp do składników powietrza. Działanie komory przypomina w pewnym stopniu saunę, w której również jest wyższy poziom wilgoci i temperatury. Jest to urządzenie mające na celu poprawę kondycji. W komorze hiperbarycznej, z której korzystacie na zajęciach w naszej klinice można uzyskać ciśnienie od 1,3 do 2,5 bara. Dzięki temu tlen dotlenia wszystkie komórki ciała, ponieważ krew krąży w całym ciele. Przeciwwskazania komory hiperbarycznej Atamed to przede wszystkim choroby nowotworowe, cukrzyca, a także choroby krwi, które mogą zagrozić pacjentowi życiem. Przeciwskazania do komory hiperbarycznej obejmują także krwawienia wewnętrzne, w tym powikłania po operacjach, a także nadmierne krwawienia podczas miesiączki.
Jakie są powikłania po komorze hiperbarycznej
Wreszcie, komora hiperbaryczna przeciwskazania to także krwawienia z nosa, krwotoki wewnętrzne i uogólnione krwawienia związane z atakiem serca.
Oprócz wymienionych powyżej przeciwskazań, przed rozpoczęciem leczenia komorą hiperbaryczną, konieczne jest przeprowadzenie badania lekarskiego, które wykluczy wszelkie stany, które mogą być przeciwwskazaniem do komory hiperbarycznej. Wreszcie, komora hiperbaryczna przeciwskazania to także wszelkie stany, które mogą być przeciwwskazaniem do komory hiperbarycznej, w tym: wysoka gorączka, ropne zapalenie ucha środkowego (ropne zapalenie ucha środkowego).
Zdiagnozowanie przeciwskazań do korzystania z komory hiperbarycznej
Udowodniono, że komora hiperbaryczna jest bezpieczna i skuteczna w leczeniu wielu dolegliwości, ale nie każdy może z tego korzystać – istnieją pewne przeciwskazania. W związku z tym przed pierwszą wizytą w komorze hiperbarycznej należy udać się do lekarza, aby została wykonana pełna diagnostyka. W przypadku jakichkolwiek przeciwwskazań lub wątpliwości lekarz może przepisać badanie krwi i moczu, kardiogram. Będzie również konieczne wykonanie kursu terapii w wannach solankowych, które pomogą sprawdzić układ krążenia. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych, takich jak ból głowy, uczucie duszności, krwotoki, nudności, wymioty, itp., Należy natychmiast przerwać sesję w komorze hiperbarycznej. Komora hiperbaryczna jest bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia wielu dolegliwości. Pamiętaj jednak, że nie wolno z niego korzystać bez lekarskiej kontroli.