Odkryj Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone Ameryki to Republika Federalna składająca się z pięćdziesięciu stanów, okręgu federalnego (Waszyngton, D. , stolica Stanów Zjednoczonych), pięć głównych terytoriów i różnych mniejszych wysp. 48 przyległych stanów i Waszyngton, D. , znajdują się w środkowej Ameryce Północnej między Kanadą a Meksykiem. Dwa pozostałe stany, Alaska i Hawaje, znajdują się w północno -zachodniej części Ameryki Północnej, poza stanami przylegającymi.

Obszar Stanów Zjednoczonych

Terytoria są rozproszone po Oceanie Spokojnym i Morzu Karaibskim. Stany Zjednoczone są trzecim lub czwartym co do wielkości krajem na świecie według całkowitego obszaru (ląd i woda), zajmując się Rosją i Kanadą oraz tuż powyżej lub poniżej Chin. Terytorium narodowe rozciąga się od Atlantyku do Oceanów Spokojnych i od granicy kanadyjskiej do granicy meksykańskiej. Kraj jest ograniczony na północy Kanadą, na południu Meksykiem i na zachodzie przez Ocean Spokojny.

Linia brzegowa USA

Z linią brzegową 12 383 mil (19 924 kilometrów) Stany Zjednoczone są ósmym co do wielkości narodem na świecie przy wybrzeżu. Stany Zjednoczone dzielą granice lądowe z Kanadą (na północy) i Meksykiem (na południe), a także granic morskich z Rosją, Kubą i Bahamami. Kraj ma również granicę z Puerto Rico, terytorium z siedzibą z siedzibą na północno -wschodnim Morzu Karaibów.

50 stanów USA

Wyspy Dziewicze w USA, również terytorium nieposiadające niepodległości, znajdują się na wschodnim Morzu Karaibów na południe od Puerto Rico. 50 stanów to Alabama, Alaska, Arizona, Arkansas, Kalifornia, Kolorado, Connecticut, Delaware, Floryda, Georgia, Hawaje, Idaho, Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, New Jersey, Nowy Meksyk, Nowy Jork, Karolina Północna, Północna Dakota, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pensylwania, Rhode Island, Karolina Południowa, Południowa Dakota, Tennessee, Teksas, Utah, Utah , Vermont, Virginia, stan Waszyngton (który nazywa się także Waszyngtonem), Zachodnia Wirginia, Wisconsin i Wyoming.

Stolica Stanów Zjednoczonych

Waszyngton D. , który znajduje się nad rzeką Potomac między Wirginią a Maryland w środkowym regionie Stanów Zjednoczonych na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, jest stolicą Stanów Zjednoczonych. Miasto ma populację ponad 680 tysięcy ludzi i jest jednym z najbardziej zróżnicowanych etnicznie miast w kraju. Obszar Metropolitan Washington jest domem dla ponad pięciu milionów ludzi i jest szóstym co do wielkości obszarem metropolitalnym w kraju.

Główny obszar USA

Przylegające Stany Zjednoczone lub oficjalnie znane jako „Dolne 48” (48 stanów innych niż Alaska i Hawaje) są ograniczone przez Ocean Atlantycki na Wschodzie i Ocean Spokojny na zachodzie, a także Kanada na północy i Meksyku na północ i Meksyk na południe.