specjalista SEO – Kraków

Anatomia wyników wyszukiwania – specjalista SEO – Kraków

SERP składa się z płatnych wyników wyszukiwania i „organicznych” wyników wyszukiwania, w których wyniki organiczne nie mają wpływu na przychody Google. Zamiast tego Google dostarcza wyniki organiczne na podstawie oceny trafności i jakości witryny. W zależności od rodzaju zapytania, Google uwzględni również różne elementy w SERP, takie jak mapy, obrazy lub filmy.

Jak zadawać pytania wyszukiwarce?

Ilość reklam w SERP zależy od tego, czego szukali użytkownicy. Jeśli na przykład wyszukasz słowo „buty”, prawdopodobnie zauważysz, że znaczna część najlepszych wyników to reklamy. W rzeczywistości prawdopodobnie będziesz musiał przewinąć stronę, aby znaleźć pierwszy wynik organiczny. Zobacz stronę eksperta: https://mateusz-kozlowski.pl/pozycjonowanie-krakow/

Takie zapytanie zazwyczaj generuje tak wiele reklam, ponieważ istnieje duża szansa, że ​​osoba wyszukująca chce kupić buty online, a wiele firm obuwniczych jest gotowych zapłacić za funkcję w wynikach wyszukiwania tego zapytania.

Znajdziesz wiadomości, wykres wiedzy i ich stronę główną. Te 3 rodzaje wyników na górze wskazują, że Google nie zna dokładnej intencji Twojego wyszukiwania, ale zapewnia szybkie ścieżki, aby dowiedzieć się o zespole, przeczytać najnowsze wiadomości lub przejść do jego witryny. Ponieważ wydaje się, że zapytanie nie wiąże się z zamiarem zakupu, reklamodawcy nie chcą licytować słowa kluczowego, więc nie ma wyników.

Rola SEO

Celem SEO jest podniesienie pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania. Istnieją różne metody optymalizacji AdWords, zakupów i wyników lokalnych. Chociaż może się wydawać, że tak wiele konkurencyjnych elementów zajmujących się nieruchomościami w SERPach spycha oferty organiczne w dół, SEO nadal może być bardzo potężnym, lukratywnym wysiłkiem.

Biorąc pod uwagę, że Google przetwarza codziennie miliardy zapytań, organiczne wyniki wyszukiwania to bardzo duży kawałek bardzo dużego tortu. I chociaż do zabezpieczenia i utrzymania organicznych rankingów wymagane są pewne początkowe i ciągłe inwestycje, każde kliknięcie, które kieruje ruch do Twojej witryny, jest całkowicie bezpłatne.

Wyszukiwarki zalecają działania SEO, które przynoszą korzyści zarówno wyszukiwarce, jak i rankingowi strony, dzięki wyświetlaniu treści spełniających potrzeby użytkowników w zakresie wyszukiwania. Obejmuje to stosowanie odpowiednich słów kluczowych w tytułach, meta opisach i nagłówkach (H1), zawierających opisowe adresy URL ze słowami kluczowymi zamiast ciągów liczb oraz znaczniki schematu w celu określenia znaczenia treści strony, a także inne najlepsze praktyki SEO.