Baby Academy

Pierwszy dzień w przedszkolu? Baby Academy

Chociaż początek każdego nowego roku szkolnego jest specjalną okazją, pierwszy dzień w przedszkolu może być największym kamieniem milowym w nauce. To dlatego, że Twoje dziecko ma zamiar rozpocząć przygodę z nauką, która wykracza poza jego ABC; klasa pomoże im również zwiększyć ich umiejętności społeczne i emocjonalne. Przedszkole to potężne doświadczenie, które może pomóc dzieciom odnieść sukces w nauce, stworzyć trwałe przyjaźnie i pomóc w nauczeniu dzieci miłości do nauki, która może trwać całe życie.

Poznaj nauczyciela

Ważne jest, aby Twoje dziecko odwiedziło swoją nową szkołę Baby Academy, jeśli to możliwe, więc sprawdź w swojej szkole, czy jest taka możliwość w tym roku. Osobista wizyta pomoże im poczuć się przygotowanym na tę wielką zmianę w ich małym życiu, a także pomoże złagodzić obawy związane z wiedzą, gdzie jest łazienka i gdzie umieścić swoje rzeczy.

Nauczycielka wczesnoszkolna i podstawowa, która pracuje z rodzicami za pośrednictwem swojej firmy, sugeruje również, aby rodzice nauczyli swoje dziecko bardzo prostego pytania, gdy poznają imię swojego nauczyciela i nazwisko swojego asystenta. „Wyraźnie uczę moje maluchy frazy:„ Proszę, czy możesz mi pomóc? ”- wyjaśnia, aby wiedziały, do kogo mogą się zwrócić, jeśli potrzebują pomocy.

Ćwicz przygotowywanie się

Wrzesień może być trudnym miesiącem dla rodziców, ponieważ dzieci muszą przystosować się do wczesnego poranka po leniwym lecie. Jeśli Twoje dziecko dopiero rozpoczyna naukę w formalnej edukacji, może uznać, że pracowite poranki będą dla niego jeszcze większym przystosowaniem. „Kluczową rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, rozpoczynając naukę w szkole, jest skupienie się na jak największym ujawnieniu nieznanego” — nauczyciel z ponad 15-letnim stażem. „Kiedy dzieci rozpoczynają naukę w szkole, zmiana w ich codziennej rutynie jest dramatyczna”.

Rozważ przetestowanie kilku porannych treningów z dzieckiem. Pomoże to Tobie i Twojemu dziecku przewidzieć, jak będą wyglądać dni w szkole, i jest doskonałą okazją do nauczenia dziecka wszystkich rzeczy, które będziesz musiał zrobić rano i czego spodziewać się po południu. W ten sposób pierwszego dnia szkoły nie będzie niespodzianek. Małe dzieci muszą wiedzieć, jak dbać o własne potrzeby, kiedy pójdą do szkoły. Obejmuje to chodzenie do łazienki, ubieranie się i mycie rąk. Najlepszym sposobem na przygotowanie ich do tych oczekiwań jest praktyka, praktyka, praktyka!