pompy ciepła do basenów

Jak duża pompa ciepła basenowa jest mi potrzebna? 

Chociaż producenci pomp ciepła do basenów mają zalecaną tabelę, aby określić, jaki rozmiar pompy ciepła do basenu jest potrzebny dla określonych rozmiarów basenu, zawsze dobrze jest wiedzieć, w jaki sposób określa się to zalecenie. Czemu? Ponieważ ich zalecenia dotyczące pomp ciepła do basenów są właśnie zaleceniami. Znajomość wydajności basenowej pompy ciepła może w rzeczywistości zapewnić bardziej wydajne ogrzewanie i zapewnić najlepsze rozwiązanie grzewcze dla basenu!

Rozmiar pompy

Teraz, jeśli zadajesz sobie pytanie, jakiego rozmiaru pompy ciepła potrzebuję do twojego basenu, możesz po prostu odnieść się do rzeczywistej tabeli powyżej. Dodatkowym pytaniem, na które musisz odpowiedzieć, jest to, jak szybko basen ma się nagrzewać? Czy masz harmonogram pływania? Jeśli planujesz korzystać z basenu tylko od czasu do czasu, pompa ciepła do basenu, która jest zbyt duża i szybko podgrzeje basen, jest najlepszym rozwiązaniem. 

Jeśli ty (lub twoja rodzina) będziecie planować ciągłe korzystanie z basenu, to naprawdę możecie uciec z basenową pompą ciepła o rozmiarze „w sam raz”. Czemu? Cóż, basenowe pompy ciepła działają najlepiej przy utrzymywaniu temperatury przez dłuższy czas. Podobnie jak w przypadku falownika AC, zaczniesz odczuwać wzrost oszczędności, im dłużej będzie działał!

Uwagi dotyczące instalacji basenowej pompy ciepła – cena

Całkowita cena basenowej pompy ciepła nie obejmuje żadnych kosztów instalacji elektrycznej i hydraulicznej. W przypadku instalacji elektrycznej wykwalifikowany elektryk musi odpowiednio uziemić urządzenie i podłączyć je na stałe do domowej instalacji elektrycznej. Znajdź specjalistę, który zna się na swojej pracy i chętnie objaśni Ci specyfikacje modelu, który wybierzesz. 

W przypadku kosztów hydraulicznych kwalifikacja handlowa nie jest wymagana, ale jest zalecana, aby upewnić się, że gwarancja nie zostanie unieważniona. Koszty hydrauliki mogą być dowolne, w zależności od kosztów robocizny i złożoności prac hydraulicznych do wykonania. Jeśli system hydrauliczny twojego basenu ma wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić basenową pompę ciepła bez skomplikowanych prac hydraulicznych, nie powinno to kosztować zbyt wiele. Są to tylko przybliżone przybliżone koszty instalacji, aby uzyskać dokładniejsze oszacowanie, skontaktuj się z lokalnym elektrykiem i hydraulikiem.