Tradycyjna pizza w Polsce

Czym charakteryzuje się kuchnia włoska? Tradycyjna pizza w Polsce

Włoska kultura znana jest z tego, że oferuje bardzo smaczną kuchnię. Jedzenie Włochów dotarło na różne krańce świata, także do nas. Pizza trafiła w gusta wielu osób, ze względu na unikalne składniki, które dziś kojarzą nam się wyłącznie w Półwyspem Apenińskim. Autentyczne dania kuchni włoskiej są bardzo proste, większość tradycyjnych potraw składa się tylko z trzech elementów.

3 najbardziej rozpoznawalne składniki kuchni włoskiej

Choć są to tylko 3 składniki, tyle wystarczy, by rozpoznać w potrawie sycylijskie korzenie.

Pomidory

Czy zauważyłeś, że dania kuchni włoskiej często wykorzystują pomidory? To podstawa włoskiej kuchni. Można wyróżnić aż trzysta różnych rodzajów pomidorów, a każdy z nich nadaje niepowtarzalny smak. Mimo, że Włosi dodają pomidory do większości potraw, nadal możesz poczuć różnicę w każdym daniu.

Pomidory możemy znaleźć we włoskich sosach, zupach, sałatkach, makaronach, pizzy i wielu innych. Być może jest to najbardziej znana cecha kuchni włoskiej, która jest rozpoznawalna na całym świecie.

Ser

Nikt nie kocha sera bardziej niż Włosi. Większość najlepszych serów na świecie pochodzi właśnie z Italii – od uwielbianej mozzarelli po mascarpone, risotto, burrata i wiele innych.

Włosi uwielbiają dodawać do potraw wszystkie rodzaje serów, bo to właśnie one nadają potrawom niepowtarzalny smak i konsystencję.

Zioła

Zioła i przyprawy to jeden z podstawowych składników każdej włoskiej potrawy. Włoskie jedzenie znane jest z wyrazistych aromatów, dzięki szerokiej gamie ziół i przypraw, używanych do każdego dania. Kto chciałby jeść pizzę, która nie pachnie jak oregano czy bazylia? Możesz próbować wielu rodzajów pizzy na całym świecie, ale nie doświadczysz w nich aromatu autentycznego włoskiego jedzenia, jeśli kucharz nie skorzysta z odpowiedniej kompozycji ziół.

Włoskie przepisy są bogate w oliwę z oliwek, która zastępuje inne tłuszcze. Prawie zawsze robiona jest od podstaw, więc nie ma w nich sztucznych składników ani przetworzonej żywności.

Włoska pizza

Autentyczna włoska pizza to perfekcja na 4 różnych poziomach – baza, sos, ser i ulubione dodatki. Ciasto powinno był cienkie i wypiekane w piecu, które lekko opala pizzę z każdej strony.

Niektóre klasyczne włoskie składniki, takie jak Prosciutto San Daniele, Provolone, karczochy, włoska kiełbasa, salami, czarne oliwki, anchois i oczywiście świeża bazylia to prawdziwe „cudowne dodatki” do autentycznej włoskiej pizzy.