aranżacja kuchni

3 sposoby na przytulną aranżację kuchni

W najmodniejszych projektach wystroju kuchni dominują obecnie dwa trendy: nowoczesny i rustykalny. Poznaj różnorodne inspiracje aranżacyjne i stwórz wnętrze, które emanuje ciepłem i pozytywną energią!

Balans bieli i żywego koloru

Pomalowane na biało ściany stanowią fantastyczne tło dla kolorowych dodatków. Taki kontrast nadaje aranżacji dynamizmu i pozwala uniknąć przytłoczenia nadmiarem barw (www.tikkurila.pl). Dobrym wyborem będzie tutaj jeden z cieplejszych odcieni z palety Tikkurila Optiva White, na przykład Pearl, Cotton lub Foam. Inspirując się stylem skandynawskim, do białej kuchni wybierz meble z jasnego drewna. Popularne dodatki to między innymi kolorowe osłonki doniczek czy żółte lub niebieskie poduszki na krzesła.

 

Rustykalna aranżacja kuchni

Kto nie chciałby znów usiąść przy wysłużonym drewnianym stole u babci i spałaszować talerz placków ziemniaczanych? Możesz odtworzyć ten klimat, korzystając z kilku uniwersalnych inspiracji!

Przede wszystkim: drewno. Stół, szafki, blaty, ale też – w miarę możliwości – drewniana podłoga. Ten naturalny materiał będzie dobrze komponował się z łagodnym kolorem ścian. Świetnym wyborem będą odcienie takie jak Y406 Riviera lub X447 Sea Smoke z modnej palety barw Tikkurila Color Now 2023. Aranżację uzupełnij charakterystycznym wiklinowym koszem i wazonem pełnym świeżych kwiatów. Poszukaj też oryginalnej porcelanowej zastawy na targach staroci lub po prostu w Internecie. Teraz pozostaje tylko założyć fartuch i zabrać się za smażenie placków!

 

Słoneczny wystrój dla dobrego humoru

Nie od dziś wiadomo, że kolor żółty poprawia nastrój i podwyższa poziom energii. Na tej właśnie zasadzie opiera się projekt żółto-białej kuchni z wykorzystaniem farb Tikkurila Optiva Matt 5. Bazę stanowi odcień J392 Wax, będący wspaniałym tłem dla żywego  F302 Parmesan. Takie połączenie kolorystyczne dobrze prezentuje się  z jasnymi panelami podłogowymi i białymi meblami. Cytrynowy klosz lampy nie tylko uzupełni aranżację, ale też nada ciekawy odcień światłu! Ważny element stanowią także rośliny, których zieleń zapewni balans kolorów, a jednocześnie sprawi, że kuchnia będzie jeszcze bardziej przytulna.

 

Urokliwa, pełna pozytywnej energii kuchnia to oczywiście nie tylko barwy, ale też nastrój jako taki. Z całą pewnością ważne jest to, aby domownicy czuli się w tym pomieszczeniu swobodnie. Wybierając farby Tikkurila odporne na zmywanie  i odznaczające się wysoką trwałością koloru, możesz mieć pewność, że estetyczny efekt pozostanie z nami na długo.