Ciekawe parki rozrywki w Polsce dla dzieci

Ciekawe parki rozrywki w Polsce dla dzieci

Lato to okres, w którym rodzice próbują zorganizować pociechom najciekawsze zajęcia na świeżym powietrzu – korzystają z ofert lokalnych półkolonii, instytucji edukacyjnych i punktów rozrywkowych. Często też sami stają się organizatorami wycieczek z dziećmi, by wakacje wspominały jak najmilej. W tym artykule prezentujemy kilka najciekawszych parków rozrywki w Polsce, gdzie Wasze pociechy miło spędzą wakacyjny czas.

W całej Polsce istnieje naprawdę wiele parków rozrywki dla dzieci i dorosłych – zarówno tych zadaszonych, jak i plenerowych. Nie są to miejsca, które odwiedzamy z dziećmi codziennie, dlatego tym bardziej warto czasem zorganizować całodniowy rodzinny wyjazd nieco dalej poza rodzinne strony. Jakie parki rozrywki mogą Was zainteresować?

Parki rozrywki dla dzieci – śląskie atrakcje

Śląskie wesołe miasteczko Legendia

To jeden z największych parków w całym Województwie śląskim. Znajdziemy w nim kolejki wagonikowe, nieco spokojniejsze atrakcje dla najmłodszych, gabinet krzywych luster, punkty gier zręcznościowych i edukacyjnych, wodne kolejki czy multimedialną rozrywkę z użyciem laserów. Na pewno znajdą tu coś dla siebie zarówno najmłodsze pociechy, nastolatkowie, jak i dorośli.

Dream Park Ochaby

To śląski kompleks rozrywkowo-edukacyjny skierowany do rodziców i dzieci w różnym wieku. Na terenie parku znajduje się m.in. dom do góry nogami, kino 6D, strzelnica, park miniaturowych atrakcji z całego świata czy park linowy. Ilość oraz różnorodność dostępnych zabaw pozwoli spędzić w tym kompleksie cały dzień pełen wrażeń.

Parki rozrywki dla dzieci Wielkopolska

DeliPark

DeliPark to kolejna ciekawa propozycja na kreatywne spędzenie wolnego czasu z dzieckiem, tym razem w wielkopolsce. Można tu odwiedzić np. mini ZOO, wystawę gigantycznych owadów, prehistorycznych zwierząt oraz pobawić się z dziećmi na wielu dmuchanych atrakcjach.

Park rozrywki dla dzieci – Województwo łódzkie

Mandoria Miasto Przygód

To tematyczny park rozrywki w miejscowości Rzgów w województwie łódzkim. Tematyka i wystrój parku nawiązują do europejskich miasteczek handlowych z epoki renesansu. To jednocześnie największy kryty park rozrywki dla dzieci w Europie. Na gości czekają tam m.in. rodzinne roller-coastery, bajkowe karuzele, wodne atrakcje oraz ogromna zjeżdżalnia. Warto tam zajrzeć bez względu na pogodę!

Park rozrywki dla dzieci – Województwo mazowieckie

Julinek

Park ten jest zlokalizowany na terenie dawnej Bazy Cyrkowej, w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. To prawie 30h zaaranżowanych przez różnorodne atrakcje – park linowy, dmuchane budowle, mini golfa oraz ściankę wspinaczkową. Świetne miejsce dla aktywnych dzieci, które chcą się wybiegać i wyszaleć na świeżym powietrzu.

Farma Iluzji w Trojanowie

To miejsce nie tylko rozrywkowe, ale również edukacyjnie – organizatorzy idą z duchem czasu i wykorzystują w parku dużo elementów multimedialnych. Scenografia i zabawy opierają się o różnego typu iluzje – dzieci poznają tutaj prawa fizyki i są co rusz zaskakiwane przez ciekawe instalacje. Na odwiedzających czekają np. meble olbrzymów, Zatoka Piratów, możliwość strzelania z łuku, Sekretna Komnata.