48 Praw Władzy Roberta Greene’a

Robert Greene jest amerykańskim pisarzem i mówcą, najbardziej znanym ze swoich książek na temat strategii, mocy i uwodzenia. Napisał pięć międzynarodowych bestsellerów: „48 praw władzy”, „Sztuka uwodzenia”, „33 strategie wojny”, „50. Prawo i mistrzostwo”. W 1995 r. Greene pracował jako pisarz w Agencji Reklamy Fabrica, gdzie pisał teksty dla klientów takich jak Coca-Cola i Nike.

Robert Greene zawodowo

Pracuje również jako redaktor naczelny magazynu Esquire i felietonistę GQ. Pierwsza książka Greene, „48 Laws of Power”, została opublikowana w 1998 roku i została międzynarodowym bestsellerem. Książka jest praktycznym przewodnikiem dla każdego, kto chce zdobyć, utrzymywać lub korzystać z mocy władzy. „48 praw władzy” zostało przetłumaczonych na 49 języków i sprzedano ponad 2,5 miliona egzemplarzy na całym świecie.

Inne dzieła Roberta Greene

W 2000 r. Greene opublikował „Art of Seduction”, przewodnik po sztuce perswazji i manipulacji. Książka pojawiła się w odcinku serialu Rodziny Soprano w 2003 roku zatytułowanym „The Second Coming”. W 2006 r. Greene opublikował „33 strategie wojny”, książkę, która stosuje lekcje historii wojskowej do świata biznesu. Książka została dostosowana do gry wideo o tej samej nazwie w 2007 roku.

48 Praw władzy

W 2009 roku Greene opublikował „50. Law”, książkę, którą napisał z raperem 50 Cent. Książka opiera się na założeniu, że „Strach przed śmiercią jest ostatecznym motywatorem”. W 2012 r. Greene opublikował „Mastery”, książkę, która bada proces bycia ekspertem w każdej dziedzinie. W swoim międzynarodowym bestsellerze, „48 praw władzy” Robert Greene przedstawia czytelnikom, jak skutecznie zdobywać, utrzymywać i wykorzystywać moc.

Przewodnik jak żyć…

W tym kompleksowym przewodniku korzysta z przykładów z historii i własnego życia, aby zilustrować każde z przepisów, które są zorganizowane w cztery sekcje – przepisów władzy prywatnej, praw władzy publicznej, praw władzy seksualnej i praw władzy w działaniach. Greene zaczyna od zauważania, że ​​moc jest amoralna – może być używana dla dobra lub zła.

Same prawa nie są nakazowe, ale raczej opisowe

Pokazują, w jaki sposób ludzie sukcesu wykorzystali władzę w całej historii. Niektóre prawa mogą wydawać się sprzeczne z intuicją, ale Greene twierdzi, że wszystkie są oparte na solidnych zasadach psychologicznych. Pierwsza sekcja, Prawa prywatnej władzy, obejmuje sposoby, w jakie osoby mogą zwiększyć swoją osobistą władzę. Przepisy te obejmują „Nigdy nie przyćmij mistrza”, „Skoncentruj swoje siły” oraz „graj ​​na potrzebie zatwierdzenia przez ludzi”. Druga sekcja, prawa władzy publicznej, zajmuje się nabywaniem i utrzymaniem władzy politycznej.