bon turystyczny

Toruński Bon Turystyczny wspiera lokalną turystykę

Pandemia COVID-19 miała negatywny wpływ na branżę turystyczną w całej Polsce. Odcisnęła swoje piętno na restauratorach, przewodnikach miejskich, sprzedawcach pamiątek oraz właścicielach hoteli, pensjonatów i innych obiektów. Toruński Bon Turystyczny to jedna z inicjatyw, której celem jest wsparcie poszkodowanej branży poprzez atrakcyjny system zniżek dla osób zainteresowanych przyjazdem do Torunia w ramach wypoczynku.

Jak działa Toruński Bon Turystyczny?

Polski Bon Turystyczny powstał z inicjatywy Lokalnej Organizacji Turystycznej w Toruniu we współpracy z Urzędem Miasta Toruń. Akcja polega na sprzedaży bonów, które można wykorzystać na udział w imprezach turystycznych lub wykupienie usług hotelarskich i gastronomicznych w lokalnych firmach. Bon pozwala również na udział w zorganizowanych wycieczkach, opłacenie przewodnika miejskiego lub wykupienie biletów wstępu do wybranych atrakcji.

Bon Turystyczny w Toruniu ma jednolitą szatę graficzną dla wszystkich obiektów. Personalizowane są jedynie nazwy obiektów, dane personalne nabywcy, wartość bonu i jego data ważności. Adresatami akcji są turyści, którzy wykupując usługę, już na wstępie zyskują zniżkę o wysokości do 30%. Celem bonu było zachęcenie turystów do wykupienia usługi turystycznej lub gastronomicznej z góry, by zapewnić płynność finansową w branżach najbardziej dotkniętych pandemią. Z usługi można skorzystać nawet przez 12 miesięcy od wykupienia bonu.

Promocja akcji miała wymiar nie tylko lokalny. Jej propagowaniem zajmowała się także Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna i Polska Organizacja Turystyczna. Informacje o bonie przekazywał również Prezydent Miasta Torunia, który objął inicjatywę swoim patronatem. Do akcji dołączyły obiekty takie jak: Hotel Bulwar, Hotel Filmar, Pierogarnia Stary Młyn, Toruńska Manufaktura Piernika, Toruńscy i Bydgoscy Partacze itp.

Dlaczego warto skorzystać z Toruńskiego Bonu Turystycznego?

Turyści, którzy zdecydowali się na wykupienie Toruńskiego Bonu Turystycznego, mogli sporo zaoszczędzić. Dzięki ich wsparciu lokalne biznesy wypełniły się klientami, którzy zdecydowali się na wykupienie bonu z wyprzedzeniem. W czasie pandemii mogły z kolei pokryć koszty prowadzenia działalności, by uniknąć zwalniania pracowników i długów związanych z brakiem możliwości regulowania rachunków i zobowiązań finansowych. Korzystanie z bonu to również okazja do poznania miasta Mikołaja Kopernika, pachnącego piernikami i wyróżniającego się piękną zabudową Starego Miasta.