lgbt

LGBT na arenie międzynarodowej – działania aktywistów na rzecz równouprawnienia

Zagadnienia dotyczące równouprawnienia osób LGBT od lat rozgrzewają społeczność. I to nie tylko lokalną, bo temat ma znacznie większy zasięg i znajduje się na szczycie listy priorytetów Unii Europejskiej. Kolejne głosowania, spotkania są szansą dla poruszania ważkich kwestii i ubiegania się o uznanie praw mniejszości. Polscy aktywiści bardzo chcą, aby ich sprawy były poruszane także na wokandzie Europarlamentu, dlatego z dużym zaangażowaniem działają w tym obszarze. Jak?

Poprzez zwiększanie świadomości, udział w wyborach, rozmowy z partiami, a nawet zachęcanie tych, mających wpływ na przyszłe losy kontynentu, do podpisywania Europejskiej Deklaracji Równości, a potem jej przestrzegania.

Zrozumienie osób LGBT

Osoby LGBT deklarują niejednokrotnie, że ich największą bolączką jest brak zrozumienia płynącego z reszty społeczeństwa. Nierzadko czują się zatem wykluczeni, samotni, a nawet gorsi. W tych okolicznościach dużo mówi się o potrzebie uświadamiania ludzi, którzy być może nie do końca zdają sobie sprawę z potrzeb i problemów osób LGBT.

Aktywiści działający na ich rzecz (Uwaga! Nie są to wyłącznie sami zainteresowani, czyli geje, lesbijki, osoby biseksualne, transpłciowe lub takie, które jeszcze nie określiły swojej przynależności, ale też heteroseksualiści wrażliwi na ich los) przyjmują na swoje barki działalność edukacyjną. Poprzez rozmowy, spotkania, ale też szerzej zakrojone działania zahaczające o polityczną wokandę, starają się zwiększyć świadomość i wrażliwość społeczeństwa. Prowadzi to, małymi krokami, do wymarzonego równouprawnienia w świecie, w którym każdy człowiek ma być piękny, ważny i szanowany.

Jak działają niektóre organizacje?

Organizacji na rzecz osób LGBT jest niezliczona ilość. Po co się zawiązują? Jak działają? Jakie cele sobie stawiają i jak dążą do ich spełnienia? Otóż na najwyższym szczeblu są to rozmowy z decyzyjnymi politykami nie tylko z Polski, ale też z Unii Europejskiej. Dla zwiększenia swojej wiarygodności organizacje takie nie są upolitycznione, a jak same twierdzą, ich działania cechuje i wyróżnia samodzielność, szacunek, transparentność i głośne NIE dla nienawiści.

W Polsce tego typu organizacji i inicjatyw jest coraz więcej. Wśród nich My, rodzice, Trans-Fuzja czy Tolerado. Nierzadko łączą siły, aby wspólnie, partnersko, ramię w ramię walczyć o wartości, które są im bliskie.