Przecinarka tarczowa

Przecinarka tarczowa hipoidalna 

Ten typ piły tarczowej jest wyposażony w przekładnie hipoidalne. Te koła zębate mają lekko przesuniętą spiralę i zazębione koło zębate i są ustawione pod kątem 90 stopni do osi. Ta kombinacja poprawia kontakt między ostrzem a twoim projektem. Dzięki temu ulepszonemu wyrównaniu moment obrotowy jest lepszy, a cięcie bardziej wydajne. W rezultacie możesz uciec z mniejszym silnikiem.

Charakterystyka urządzenia

Silnik znajduje się po lewej stronie ostrza awexim.pl, co ułatwia obserwację linii cięcia. Ten model jest mocniejszy niż sidewinder i dlatego lepiej nadaje się do projektów wymagających większego momentu obrotowego. Jeśli tniesz gęste, mokre lub grubsze kawałki tarcicy, rozważ jedno z nich.

Ostrza pił tarczowych ściernych są ich głównym wyróżnikiem. Zamiast zębów przegryzających materiał, krawędź dysku jest gładka. Modele te działają na zasadzie tarcia w porównaniu z zębatą krawędzią tnącą. Ostrza przecinają trudne do przecięcia materiały. Najlepsze opcje mają obrzeża z diamentu lub sześciennego azotku boru. Jeśli będziesz dużo ciąć, warto zainwestować w droższe ostrza. Ten rodzaj pracy jest ciężki dla ostrzy, a tanie ostrza zużywają się bardzo szybko.

Projekt zależy od tego, do czego używasz piły. Te używane do cięcia metalu i płytek często używają konfiguracji piły stołowej. Z kolei te przeznaczone do cięcia asfaltu, betonu i rur wyglądem przypominają sidewindery. Niezależnie od konfiguracji obsługa tych modeli jest inna. Zamiast przesuwać ostrze wzdłuż materiału, przyciągasz je do siebie. Ta zmiana znacznie ułatwia dokładne cięcie.

Części łączące

Łączniki, pomimo swojej osobliwej nazwy, są całkiem przydatne. Wykorzystasz je do łączenia kawałków tarcicy bez pozostawiania widocznych śladów. Piła w tym przypadku jest zwykle mniejsza i lżejsza niż inne piły tarczowe. Jest to wyspecjalizowany element wyposażenia, więc nie jest tak wszechstronny jak inne typy. To powiedziawszy, jeśli wykonujesz dużo stolarki lub stolarki, może się okazać, że jest to opłacalna inwestycja.

Działa po prostu. Ustaw kawałki drewna, które chcesz połączyć. Delikatnie zaznacz miejsce, w którym chcesz je połączyć. Następnie rozsuń je ponownie i wyrównaj łącznik do ciastek z pierwszym kawałkiem. Wytnij pierwszą szczelinę na zaznaczonej linii. Następnie powtórz z drugim kawałkiem drewna. Skończysz z dwiema krawędziami, z których każda ma małą szczelinę. Właściwe połączenie jest tworzone przez mały kawałek drewna zwany herbatnikiem i mocny klej. Nałóż klej i włóż biszkopt. Stamtąd połącz go tak, jak w przypadku połączenia na pióro i wpust.