fundacja

W jaki sposób możemy faktycznie wspierać różne fundacje?

W Polsce z każdym kolejnym rokiem powstaje coraz więcej fundacji pomagających dzieciom, dorosłym, matkom lub zwierzętom. Są to organizacje, które troszczą się o osoby chore lub skrzywdzone. Często także rodziny osób nieuleczalnie chorych potrzebują ogromnego wsparcia, choć nie proszą o pomoc. W jaki sposób możemy faktycznie wspierać fundacje troszczące się o takie osoby?

Wsparcie finansowe się liczy, lecz możesz także…

Nie tylko osoby, które mogą pozwolić sobie na hojną darowiznę, chcą pomagać. Istnieje wiele innych sposób, w jaki możesz okazać swoje wsparcie i zaangażować się bezpośrednio w pomoc wybranej fundacji.

Oddawanie krwi

Regularne oddawanie krwi w sprawdzonych punktach, to świetny sposób na zapewnienie, że oddajesz ją tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Oddając krew, każdy dawca przyczynia się do ogólnokrajowego wyzwania, jakim jest dostarczanie produktów ratujących życie zawsze i wszędzie, gdzie są potrzebne.

Poświęć swój czas w jadłodajni lub schronisku dla bezdomnych

Organizacje charytatywne naprawdę doceniają wolontariuszy i prawdopodobnie istnieją organizacje w Twojej okolicy, którym przydałaby się dodatkowa para pomocnych dłoni. To świetny sposób na poznawanie nowych ludzi i rozwijanie umiejętności do wykorzystania w pracy lub na uczelni.

Przekaż swoje niechciane prezenty

Jeśli otrzymasz nietrafione prezenty, poświęć trochę czasu na ich sprzedaż w Internecie i przekaż dochód na wybraną organizację charytatywną. Jeśli Twoje dziecko znudziło się swoimi gadżetami, które są nadal w dobrym stanie – je także możecie wspólnie podarować innym dzieciom.

Naucz swoje dzieci pomagania

Zaangażuj swoje dzieci, rozmawiając z nimi o tym, jak ważne jest dawanie. Przekazywanie niechcianych zabawek tym, którzy mają mniej szczęścia, uśmiechanie się do kogoś na ulicy, otwieranie drzwi starszym czy odwiedzanie chorego krewnego jest nadal działalnością charytatywną, ponieważ rozgrzewa czyjeś serce.

Pomagaj kupując specjalne produkty

Jeśli unikasz ruchliwych ulic handlowych i robisz zakupy online, zarejestruj się na stronie internetowej, która przekazuje darowizny na cele charytatywne za każdym razem, gdy robisz u nich zakupy.

Udzielaj się w Internecie

Jeśli udało Ci się zebrać grupę odbiorców na mediach społecznościowych, powiadom znajomych o aktualnych zbiórkach lub fundacjach oraz o ich potrzebach. W okresie zimowym może być większe zapotrzebowanie na koce i ciepłe swetry, latem potrzebni są wolontariusze.