szamba betonowe warszawa

Szamba betonowe – co warto wiedzieć przed budową?

Szamba betonowe stają się coraz popularniejsze z kilku względów. Już teraz warto zastanowić się nad tym, dlaczego warto zainteresować się tymi pojemnikami, które pełnią nie tylko rolę zbiorników na nieczystości. To rozwiązanie, które jest coraz chętniej wybierane przez Polaków.

Popularność szamb betonowych

Jeśli potrzebne ci są szamba betonowe, Warszawa to lokalizacja w której znajdziesz szeroką ofertę do wyboru. Z czego wynika popularność szamb betonowych? Są one:

  • Wykonane z trwałego materiału. Beton jest bardzo twardym tworzywem, więc nie ma możliwości, aby przy prawidłowym użytkowaniu szambo betonowe uległo jakiemukolwiek zniszczeniu. To tworzywo z powodzeniem wytrzyma kolejnych kilkadziesiąt lat.
  • Dzięki temu, że szamba są wykonane z betonu, który jest wylany w ziemię, nic nie przenika do gleby. Wszystkie nieczystości i odpady znajdują się typowo w nim. Żadne substancje nie mogą dostać się do ziemi, w której jest zlokalizowane to szambo. Z tego też powodu jest ono dodatkowo ekologiczne.
  • Jedno- lub kilkukomorowe. Sporym atutem szamb betonowych jest to, że za każdym razem mogą składać się one z jednej lub z kilku komór. Jest to idealna okazja do tego, aby zamówić szambo betonowe, które będzie miało swoją lokalizację w wybranym domostwie. W związku z tym te zbiorniki są wykorzystywane nie tylko w celu pojemnika na nieczystości.
  • Z racji tego, że są wykonane z betonu z powodzeniem mogą służyć użytkownikom przez kolejne lata. Nie ma także potrzeby burzenia poprzedniego szamba, jeśli chce się stworzyć nowe komory lub podwyższyć już istniejące szambo.

Szamba betonowe w Warszawie – co warto wiedzieć przed budową?

Przed budową szamb betonowych warto zwrócić uwagę na wymienione powyżej zalety tego rozwiązania. Oprócz tego należy wiedzieć, że dobrze jest skorzystać z usług profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Na terenie Warszawy, jak i całej Polski, działają firmy, w których cały proces montażu i zakładania szamba odbywa się bezpośrednio przy kliencie. W związku z tym o wiele bezpieczniej jest skorzystać z usług, ponieważ na bieżąco można monitorować, z jakich materiałów powstaje szambo i jak jest instalowane.

Ponadto należy zdawać sobie sprawę z tego, że w celu powstania nowego szamba betonowego nie trzeba usuwać całkowicie starego. Nowe może być założone z jego wykorzystaniem. Szambo betonowe to niemały wydatek, jednak jest to inwestycja na lata. Jakie szambo wybrać? Wielkość zależy od tego, jaka liczba osób mieszka w gospodarstwie domowym.

Nietuzinkowe zastosowania betonowych szamb

Szamba betonowe służą przede wszystkim jako pojemnik na nieczystości, o czym wszyscy doskonale już wiemy. Można jednak wymienić jeszcze co najmniej dwa nietypowe zastosowania. Pierwszym z nich jest zbiornik na deszczówkę. Dzięki temu, że ustawimy go w ogólnodostępnym miejscu na naszym podwórku, czy działce rekreacyjnej, darmowa woda z deszczu będzie możliwa do dalszego użytkowania. Możemy nią podlać kwiaty i inne rośliny. Takie działanie sprzyja też tak szeroko propagowanej ekologii. Poza tym, dzięki tak pozyskanej wodzie oszczędzamy dodatkowe pieniądze.

Drugim przykładem niecodziennego zastosowania szamb betonowych jest możliwość wykorzystania ich w roli pojemników na jedzenie dla zwierząt. W tym przypadku sporym zainteresowaniem cieszą się kilkukomorowe zbiorniki. Dzięki temu, że jest określona liczba przegródek, z powodzeniem można w każdą z nich wsypać karmę dla zwierząt hodowlanych, czy przebywających w gospodarstwie agroturystycznym. Nie ma możliwości, żeby pasza lub ziarna się ze sobą pomieszały. Jest to wygodna opcja przechowywania pożywienia dla koni, świni, krów i innych zwierząt.

Szamba betonowe oprócz swojego pierwotnego zastosowania, jakim jest przechowywanie nieczystości, mogą także służyć w innej roli. Są zbiornikami na deszczówkę oraz służą jako pojemniki na paszę lub karmę dla zwierząt. Żeby jednak służyły przez wiele lat, powinny zostać zamontowane przez profesjonalistów.