licówki porcelanowe

Co dzieje się w trakcie zakładania licówki? Cena 

Podczas drugiej wizyty w gabinecie dentysta sprawdzi kształt, kolor i dopasowanie licówek, a następnie trwale je połączyć za pomocą cementu dentystycznego. Na koniec sprawdzą zgryz i dokonają niezbędnych korekt. Jeśli chcesz zmienić coś w swoich licówkach, na przykład kształt lub kolor, poinformuj o tym swojego dentystę. Będą współpracować z Tobą i laboratorium dentystycznym, aby zapewnić satysfakcjonujące wyniki. Nie ma przestojów po ułożeniu forniru. Osoby, które otrzymują licówki dentystyczne, mogą wrócić do normalnej aktywności jeszcze tego samego dnia. Możesz również jeść lub pić bezpośrednio po wizycie, o ile znieczulenie ustało.

Czy licówki stomatologiczne wymagają szczególnej pielęgnacji?

Szczotkowanie, nitkowanie i regularne wizyty u dentysty to wszystko, co musisz zrobić, aby utrzymać licówki w dobrym stanie. Pamiętaj, aby używać szczoteczki do zębów z miękkim włosiem i nieściernej pasty do zębów z fluorem. Unikaj produktów wybielających, ponieważ mogą porysować licówki.

Aby forniry były trwałe, należy również unikać bezpośredniego wgryzania się w twarde lub chrupiące potrawy, takie jak jabłka, marchewki i twarde mięso. Pokrój te produkty i żuj je tylnymi zębami. Okleiny porcelanowe są odporne na plamy, ale nadal dobrze jest unikać ciemnych produktów i napojów, takich jak jagody, czerwone wino, kawa i herbata. Te produkty spożywcze i napoje mogą z czasem zabarwić licówki.

Czy licówki niszczą zęby?

Nie. Licówki nie uszkadzają aktywnie zębów. Jednak nadal istnieje możliwość próchnicy naturalnej struktury zęba. Dlatego ważne jest, aby regularnie szczotkować, nitkować i odwiedzać dentystę w celu oczyszczenia. Większość rodzajów licówek dentystycznych jest trwała, co oznacza, że nie są odwracalne. Niektóre rodzaje licówek, takie jak no-prep lub minimal prep, są odwracalne. Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji licówki dentystyczne wytrzymują średnio od 10 do 15 lat.

Jeśli jesteś niezadowolony z wyglądu swojego uśmiechu, rozwiązaniem mogą być licówki. Porozmawiaj ze swoim dentystą o swoich problemach kosmetycznych i dowiedz się, czy licówki mogą Ci pomóc. Jeśli masz już licówki i coś jest nie tak, natychmiast skontaktuj się z dentystą.

Licówki to doskonały sposób na poprawę uśmiechu i zwiększenie pewności siebie — i mogą być rozwiązaniem dla Ciebie. Zanim wybierzesz leczenie, rozważ zalety i wady, aby móc podjąć świadomą decyzję.