Projektowanie uśmiechu

Projektowanie uśmiechu – jak uzyskać piękne zęby? 

Podczas wstępnej konsultacji dentysta omówi z Tobą Twoje cele związane z uśmiechem. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia należy rozpocząć na czystym koncie. Twój dentysta zajmie się wszelkimi problemami ze zdrowiem jamy ustnej, takimi jak próchnica lub choroba dziąseł, przed kontynuowaniem. Ponadto: stomatologia wykorzystuje nowoczesną technologię, aby uzyskać bardziej naturalnie wyglądające wyniki, oszczędzać czas i zapewniać skuteczniejsze zabiegi.

Dlaczego warto zaprojektować nowy uśmiech?

Oprogramowanie do projektowania uśmiechu służy do projektowania i wytwarzania bardzo dokładnych protez dentystycznych, zmniejszając w ten sposób ryzyko błędów ludzkich. Ta procedura dodatkowo zapewnia sukces implantu, zapobiegając niedopasowaniu i błędom. System może być wykorzystany do tworzenia koron, mostów, wkładów, nakładów, licówek, kopii wax-upów, mostów wax-up, implantów i innych urządzeń ortodontycznych LuxDentica.pl.

Na czym polega projektowanie uśmiechu?

Smile design wykorzystuje technologię komputerową w projektowaniu i produkcji protetyki stomatologicznej. Jest to zabieg sterowany komputerowo, który może być również wykorzystany do diagnostyki implantów i operacji, co sprawia, że jest mało inwazyjny. Korzystając z oprogramowania, dentysta może planować i tworzyć niestandardowe aparaty ortodontyczne z materiałów lepszej jakości, co pozwala na obniżenie kosztów produkcji i skrócenie czasu produkcji. W zakresie chirurgii technologia pozwala na lepsze planowanie, poprzez symulację operacji i przewidywanie wyników interwencji przed jej wykonaniem. Jedną z zalet projektowania uśmiechu jest to, że pozwala na wykonanie lepszej jakości, bardziej precyzyjnej protetyki.

Technika projektowania uśmiechu realizowana jest w trzech etapach:

  1. Pierwszy etap polega na digitalizacji części do renowacji za pomocą lasera.
  2. W drugim etapie za pomocą oprogramowania trójwymiarowego tworzony jest komputerowy projekt graficzny konstrukcji protezy.
  3. W końcowym etapie proteza jest produkowana w krótkim czasie na podstawie informacji uzyskanych ze skanowania.

Przygotowanie do projektowania uśmiechu

Zęby muszą być całkowicie czyste, dlatego przed zeskanowaniem należy je profesjonalnie wyczyścić. Należy również dbać o dobrą higienę jamy ustnej, stosując odpowiednie techniki szczotkowania i nitkowania.

Aby utrzymać efekty leczenia, ważne jest przestrzeganie dobrych praktyk higieny jamy ustnej poprzez szczotkowanie i nitkowanie zębów po każdym posiłku. Należy również regularnie odwiedzać stomatologa i przeprowadzać czyszczenie zębów, aby zapewnić trwałość leczenia.