Dom z Papieru w Lizbonie

Dom papieru w Lizbonie jest obowiązkowy dla każdego gościa w mieście. Dom Paper położony w dzielnicy Chiado to dawna fabryka papieru, która została przekształcona w muzeum i centrum kultury. Dom papieru poświęcony jest historii i kulturze papieru w Portugalii i ma zbiór ponad 10 000 przedmiotów związanych z tym tematem. Dom papieru został założony w 2006 roku przez portugalskiego historyka i kolekcjonera papieru, Francisco Manuel da Silva.

Co można zobaczyć w Domu z Papieru w Lizbonie

Kolekcja artefaktów związanych z papierami Silvy jest jednym z największych na świecie i obejmuje przedmioty z XIII wieku. House of Paper jest otwarty dla publiczności na wycieczki i wydarzenia, a także znajduje się sklep, w którym goście mogą kupować produkty związane z papierem. Kolekcja muzeum obejmuje szeroką gamę przedmiotów związanych z historią i produkcją papieru. Istnieją starożytne manuskrypty, dokumenty i książki na wystawie, a także narzędzia i maszyny używane do produkcji papieru.

Z czego słynie Dom z Papieru w Lizbonie

Dom Paper ma również bibliotekę z ponad 3000 tomów na temat produkcji papieru. Dom papieru jest wyjątkowym muzeum, które zapewnia wgląd w ważny aspekt portugalskiej historii i kultury. Dom papieru Lizbony jest jednym z najbardziej wyjątkowych i interesujących budynków w mieście. Zbudowany na początku XVIII wieku był pierwotnie prywatną rezydencją dla zamożnej rodziny.

Muzeum Dom z Papieru w Lizbonie

Jednak później został przekształcony w muzeum publiczne i jest obecnie jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Lizbonie. Dom papieru znajduje się w dzielnicy Baixa w Lizbonie, w pobliżu placu Rossio. Jest to duży, trzypiętrowy budynek z centralnym dziedzińcem. Zewnętrzna część budynku jest ozdobiona ozdobną pracą stiukową i płytkami. Wnętrze domu jest równie imponujące, z pięknymi obrazami i meblami z XVIII wieku.

Kto zbudował dom z papieru w Lizbonie

Dom papieru został zbudowany przez nieznanego architekta na początku XVIII wieku. Uważa się, że pierwotnym właścicielem był zamożny kupiec, który chciał wielkiego domu w centrum Lizbony. Dom został ostatecznie odziedziczony przez córkę właściciela, która poślubiła szlachcica. Para mieszkała w domu do początku XIX wieku. W 1833 r.

Historia Domu z Papieru w Lizbonie

Dom został sprzedany bogatym biznesmena o imieniu Antonio Rodrigues da Silva. Silva przekształcił dom w muzeum publiczne, które nazwał Museu de Arte Antiga (Museum of Ancient Art). Muzeum zawierało kolekcję obrazów, rzeźb i mebli Silvy z XVIII wieku. Dom papieru pozostał muzeum do początku XXI wieku. W 2004 r. Muzeum zamknęło swoje podwoje dla opinii publicznej i przeszło poważną remont.