Najwa Nimri to aktorka i piosenkarka

Najwa Nimri jest hiszpańską aktorką i piosenkarką. Najbardziej znana jest ze swoich ról w filmach „Dzień bestii” i „Jestem bardzo podekscytowany!”.

Nimri urodził się w Madrycie w Hiszpanii, z marokańskim ojcem i hiszpańską matką. Karierę rozpoczęła jako modelkę, występując w czasopismach takich jak Elle i Vogue. Zadebiutowała w filmie „The Day of the Beast” z 1995 roku, po którym nastąpiły role w filmach „Jestem bardzo podekscytowany!” i „Kapitan ALATRISTE”.

Najwa Nimri urodziła się w hiszpańskiej miejscowości Pamplona

Oprócz swojej pracy w filmie Nimri pojawiła się również w kilku serialach telewizyjnych, w tym w „Los Serrano” i „Aída”. Wydała dwa albumy, „Najwa” (1997) i „Dulce Najwa” (2001). Nimri jest żonaty z aktorem Paco León, z którym ma dwoje dzieci.

Najwa Nimri jest znana przede wszystkim z filmu „Los lunes al sol”

Najwa Nimri to hiszpańska aktorka, piosenkarka i modelka. Najbardziej znana jest ze swoich ról w filmach „Jestem bardzo podekscytowany!” i „Skóra, w której mieszkam”.

Nimri urodził się 4 marca 1972 r. W Madrycie w Hiszpanii. Jej matka jest hiszpańskim, a jej ojciec jest marokańskim. Ma dwóch braci i jedną siostrę. Nimri rozpoczęła karierę jako modelka w wieku 14 lat. Wystąpiła w czasopismach takich jak Elle, Vogue i Harper’s Bazaar.

W filmie „Átame!” Najwa Nimri gra Beatriz

W 1992 roku Nimri zadebiutowała w „Jamón, Jamón”, który wyreżyserował Bigas Luna. Następnie pojawiła się w kilku filmach wyreżyserowanych przez Lunę, w tym „Golden Balls” (1993), „The Tit and the Moon” (1994) i „The Day of the Beast” (1995).

W 2001 roku Nimri wystąpił w filmie Pedro Almodóvar „Talk to Her”. W następnym roku pojawiła się w „Jestem taka ekscytująca!”, Który wyreżyserował Javier Bardem.

W 2005 r. Nimri pojawił się w filmie „Skin I Live In”, który wyreżyserował Pedro Almodóvar. Film otrzymał uznanie krytyków i zdobył nagrodę Best Actor na festiwalu filmowym w Cannes.

Nimri pojawił się także w serialu telewizyjnym „Los Serrano” (2003-2006) i „Hermanos Y Detektywi” (2008-2009).

Piosenki Najwa Nimri można usłyszeć w filmach „Los lunes al sol” i „Átame!”.

Nimri płynnie w języku hiszpańskim, francuskim i angielskim. Najwa Nimri to hiszpańska aktorka, piosenkarka i autorka tekstów. Najbardziej znana jest ze swoich ról w filmach „Yo Soy La Juani”, „namiot” i „Los Abrazos Rotos”.

Nimri urodził się w Madrycie z marokańskim ojcem i hiszpańską matką. Na początku lat 90. rozpoczęła karierę aktorską, występując w kilku hiszpańskich serialach telewizyjnych. Zadebiutowała w filmie „Yo Soy La Juani” z 1996 roku.

W 2000 roku Nimri stał się jedną z najbardziej udanych aktorek w Hiszpanii, pojawiając się w filmach „namiot”, „Los Abrazos Rotos” i „El Cuerpo”. Wystąpiła także w amerykańskim serialu telewizyjnym „Dexter” i „The Walking Dead”.

Nimri jest utalentowaną piosenkarką i autorem piosenek, i wydał dwa albumy „Nadie Es Perfecto” i „Soy”. Napisała także i wyreżyserowała krótki film „A Mi Madre le Gustan Las Armas”.

Nimri jest silnym zwolennikiem praw zwierząt i współpracował z różnymi organizacjami w celu promowania wegetarianizmu i weganizmu.