wynajem toalet przenośnych

Wynajem toalet przenośnych – na czym polega ta usługa?

Są takie miejsca, w których dostęp do pełnowymiarowych łazienek czy WC jest utrudniony. Na imprezach plenerowych, ale też placach budów zachodzi konieczność zorganizowania tymczasowego zaplecza sanitarnego. Właśnie wtedy przydaje się usługa, jaką jest wynajem toalet przenośnych. Zobacz, na czym polega ta usługa, na jakich zasadach z niej skorzystać i wreszcie, dlaczego to się opłaca.

Kiedy potrzebny jest wynajem toalet przenośnych?

Jeżeli Twoja firma tylko raz na jakiś czas organizuje eventy czy bierze udział w przedsięwzięciach wymagających zorganizowania węzła sanitarnego, to raczej nie kupuje własnych toy-toy’ów. Wynajem toalet przenośnych jest dla nich zazwyczaj bardziej opłacalny, bo wiąże się z niskim kosztem jednorazowym.

Zazwyczaj kompaktowe i mobile WC są potrzebne podczas:

  • koncertów plenerowych,
  • wyścigów rowerowych,
  • festiwali biegowych,
  • zjazdu food-truck’ów,
  • festiwali muzycznych,
  • prowadzenia prac drogowych i budowlanych,
  • organizowania campingów,
  • wakacji – na plażach, przy jeziorach.

Z przenośnych toalet chętnie korzystają właściciele niewielkich punktów gastronomicznych czy właściciele wyciągów narciarskich. W miejscach, gdzie infrastruktura nie jest zbyt mocno rozwinięta, a na zarządcach spoczywa obowiązek zapewnienia gościom dostępu do urządzeń sanitarnych, wynajem toy toy’ów.

Dlaczego warto postawić na wynajem toalet przenośnych?

Wynajem toalet przenośnych to bardzo korzystna i ciekawa opcja. Pozwala uzyskać potrzebne wyposażenie dokładnie w tym czasie, w którym jest ono potrzebne. Poza imprezą czy innym wydarzeniem plenerowym nie ma zmartwienia o to, jak przechowywać toalety, jak je utrzymywać, opróżniać, dezynfekować. Wszystkie czynności są po stronie wypożyczalni. Podobnie, jak utrzymanie obiektów w dobrym stanie technicznym. Warto zaznaczyć, że po stronie firmy jest też transport toalet do wskazanego miejsca – trudno byłoby przewieźć je samodzielnie, bo wymagałoby to dostępu do wyspecjalizowanego pojazdu oraz odpowiedniego zabezpieczenia ładunku.

W ramach umowy na wynajem toalet przenośnych można skorzystać też z dodatkowych usług. Należy do nich wynajem umywalek, pisuarów, a także wyposażenie mobilnych obiektów w środki czystości – mydła, ręczniki, papier toaletowy.

Warto pamiętać, że do prowadzenia legalnej działalności w wielu miejscach i branżach wymagane jest zapewnienie pracownikom oraz klientom dostępu do WC. Jak zrobić to w miejscu, gdzie nie ma sieci wodno-kanalizacyjnej? Odpowiedzią są mobilne toy-toy’e.