wieczory w ogrodzie

W jaki sposób stworzyć przytulną przestrzeń na letnie wieczory w ogrodzie?

Najlepszym sposobem na nadanie wyjątkowego wyglądu Twojemu ogrodowi jest montaż odpowiedniego oświetlenia. Długie, ciepłe wieczory sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu w gronie najbliższych, dlatego warto pomyśleć o czymś, co nada przyjemnego blasku po zachodzie słońca. Zobaczysz, że tak niewielka zmiana może naprawdę zmienić wygląd całego ogrodu.

Eksperymentuj z oświetleniem w ogrodzie

Nie bój się spróbować nowego stylu. Pomyśl na przykład o reflektorach na schodach, oświetleniu na drzewach lub przytulnych lampionach wokół miejsc siedzących na zewnątrz. Wybierz odpowiednie oświetlenie, a szybko uatrakcyjnisz przestrzeń patio, podkreślisz kluczowe cechy, takie jak ulubione rośliny, zwrócisz uwagę na pergolę ogrodową przeznaczoną do spożywania posiłków na świeżym powietrzu, a nawet stworzysz ciepły zakątek w zacienionym miejscu.

Lekkie światło odbijające się od wody zawsze wygląda niepowtarzalnie. Tak więc, jeśli masz oczko wodne, zastanów się, jak połączyć je z oświetleniem, aby stworzyć inspirującą scenerię. Wysokie lampy stojące zapewnią urzekający blask, a przy ostrożnym ustawieniu pomogą również uwydatnić rośliny wodne.

Jeśli szukasz bardziej subtelnego podejścia, wybierz światła podłogowe, które oświetlą strukturalne powierzchnie od dołu. Podkreśl ławki i inne elementy swojego tarasu, aby uzyskać przytulny efekt. Umieszczone światła w kwietnikach i pod drzewami w doniczkach pozwolą Ci wyeksponować gamę organicznych form i kolorów, nawet gdy zapada noc.

Najpopularniejsze i tym samym najbardziej efektowne są baldachimy, na których możemy zamontować lampki strunowe. Są o tyle uniwersalne, że możemy w szybki i łatwy sposób zamontować je w wybranym miejscu a ich ponowne aranżowanie zajmuje zaledwie kilka minut. Każdego wieczora możemy tworzyć zupełnie nową iluminację świetlną i zachwycić swoich gości.

Jak pozostać konsekwentnym swojej estetyce?

Aby zachować harmonię między ogrodem a wnętrzem, trzymaj się ograniczonej gamy kolorów lub wykończeń teksturowych, takich jak neutralne odcienie lub materiały, takie jak na przykład tkane detale z rattanu. Przyciągająca wzrok, duża lampa wisząca świetnie współgra z podobnymi meblami ogrodowymi. Pozostań spójny z wnętrzem domu podczas dobierania elementów do ogrodu. Spróbuj odzwierciedlić paletę barw, jeśli do tej pory byłeś zadowolony z tego, jak wygląda Twoja przestrzeń.