Pyszne słodycze na Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to czas pobłażania i jaki jest lepszy sposób na rozkoszowanie się niż pyszne świąteczne słodycze. Od bogatych, czekoladowych truflów po delikatne owoce marcepanowe, są świąteczne słodycze, które pasują do każdego smaku. Dla osób ze słodyczami Boże Narodzenie to najwspanialsza pora roku. Nie widzimy takiej liczby kuszących smakołyków, od czekoladek i słodyczy po ciasta i herbatniki. Nic dziwnego, że Boże Narodzenie to jedna z najbardziej ruchliwych pora roku dla cukierników. Jeśli szukasz świątecznej inspiracji, dlaczego nie spróbować tworzenia domowych słodyczy świątecznych.

Od klasycznego makowca po piernki

Od klasycznych mielonych ciast po domy z piernika, istnieje wiele tradycyjnych przepisów do wyboru. Lub, jeśli czujesz się przygód, dlaczego nie spróbować czegoś nowego. Istnieje wiele innowacyjnych przepisów, od zanurzonych w czekoladzie truskawek po świąteczne drobiazgi. Bez względu na twój gust, z pewnością będzie świąteczne słodycze, które kuszą twoje kubki smakowe. Oto niektóre z naszych ulubionych: świąteczny pudding jest obowiązkowy dla każdej świątecznej uczty. Bogaty i owocowy, jest to idealny koniec obfitego posiłku. Malce Pies to kolejna niezbędna świąteczna uczta.

Nie tylko słodkie, ale słodkie najlepsze

Flaky Ciasto wypełnione słodkim mincemeatem – czego nie kochać. Świąteczne ciasto to bogate, pełne owoców ciasto, które jest często ozdobione świątecznym lodowaniem i marcepanem. Idealny element centralny każdego świątecznego stołu. Yule Log lub Bûche de Noël to tradycyjny francuski deser świąteczny. Bogate czekoladowe ciasto gąbkowe, zwinięte i wypełnione czekoladowym kremem, jest to ostateczna pobłażliwość. Panettone to włoski chleb świąteczny, często wysadzany rodzynkami i kandyzowanymi owocami.

Jakie dodatki do ciast świątecznych

Idealny dodatek do filiżanki kawy lub lampki grzanego wina. Stollen to niemiecki chleb świąteczny, wykonany z owoców i orzechów i często odkurzany cukrem pudru. Pyszne podawane pokrojone i rozłożone masłem. Spekulatius to tradycyjne holenderskie przyprawione ciastka, często kształtowane na kłody lub zwierzęta. Idealna świąteczna przekąska z filiżanką herbaty lub kawy. Pfeffernüsse to niemieckie herbatniki przyprawione, tradycyjnie wykonane z anyżu i pieprzu.
Do wyboru jest tak wiele różnych rodzajów słodyczy świątecznych, więc z pewnością będzie coś, co pasuje do gustu. Jednym z najpopularniejszych świątecznych słodyczy jest świąteczny pudding.