3ds Max

Łatwy w obsłudze program 3ds Max

3ds Max jest często porównywany do innych programów wśród osób z branży kreatywnej. 3ds Max jest łatwy w użyciu i  intuicyjny.  Jeśli chodzi o modelowanie, 3ds Max jest uważany za najlepszy ze względu na jego wysoce wydajny zestaw narzędzi, którego prawie każdy może się nauczyć przy odrobinie praktyki. Ponieważ 3ds Max jest łatwiejszy do nauczenia się niż większość innych pakietów graficznych, jest powszechnie używany do nauczania grafiki 3D dla początkujących. Wiele klas szkół średnich i wyższych korzysta z tego oprogramowania na kursach grafiki 3D i animacji.

Co to za program?

3ds Max to zaawansowane narzędzie do modelowania i renderowania 3D, wykorzystywane w wizualizacji projektów, gier i animacji. Zanim jednak stał się produktem firmy Autodesk, program ten był znany jako 3D Studio. 3D Studio zostało stworzone przez Yost Group, firmę założoną przez znanego filmowca i projektanta oprogramowania, Gary’ego Yosta, a po raz pierwszy opublikowane przez Autodesk w 1996 roku. W dalszej części tekstu dowiesz się, jakiego rodzaju modelowanie obsługuje 3ds Max, jak działa, jakie ma funkcje interfejsu, kto z niego korzysta oraz czy warto go wypróbować.

Odwiedź: https://www.rivasoft.pl/autodesk-cat-2.

3ds Max jest szeroko stosowany przez studia gier, takie jak Ubisoft, do tworzenia wielu elementów w grach. Uczelnie, takie jak Savannah College of Art and Design (SCAD), również korzystają z tego oprogramowania w ramach swoich programów nauczania, ucząc przyszłych artystów animacji. Jeśli pragniesz wkroczyć w złożony i fascynujący świat grafiki 3D oraz efektów specjalnych, 3ds Max to doskonałe narzędzie na start. Jest gotowy do profesjonalnego użytku w studiu, ceniony przez artystów na całym świecie, a jednocześnie na tyle przystępny, że mogą z niego korzystać nawet osoby z minimalnym doświadczeniem w pracy z grafiką 3D.

Modele 3D

Zanim powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o 3ds Max, cofnijmy się o krok do szerszego świata grafiki komputerowej. Programy do grafiki komputerowej możemy podzielić na dwie główne kategorie: 2D i 3D. Dzięki programom graficznym 2D, takim jak Adobe Photoshop, tworzysz obrazy i układy oraz nimi manipulujesz. Projekty często obejmują schematy techniczne, logotypy, typografię i edycję zdjęć. W programach graficznych 3D używasz danych geometrycznych do tworzenia obiektów, zwanych modelami 3D. Modele te wykorzystują zbiór punktów do wyświetlania w 3D. Istnieją cztery główne metody modelowania 3D: prymitywny, wielokątny, niejednorodny racjonalny splajn bazowy (NURBS) i racjonalny splajn bazowy.