Gdynia baltic challenge

Gdynia Baltic Challange

To naturalne, że po pewnym czasie pływanie w basenie może stać się dla nas nieco monotonne. W takiej sytuacji dochodzi do tego, że poszukujemy zupełnie nowych wyzwań. Bywa też, że dla odmiany chcemy zmierzyć się z czymś zupełnie innym, a mianowicie z nieznaną nam dyscypliną sportową.

Wystarczy tylko sprawdzić ofertę Gdynia Baltic Challange, zorientować się na konkretny cel, a my będziemy w stanie zorganizować dla Ciebie Twoją próbę.

Czym jest Gdynia Baltic Challange?

Jesteśmy znani jako pierwsza w naszym kraju federacja, która zajmuje się organizacją przepływu wpław Morza Bałtyckiego. Nasz zespół może pochwalić się kilkuletnim doświadczeniem w długodystansowym pływaniu na otwartych wodach. Mamy za sobą organizację niejednego wyzwania a to m.in.:

  • Podjęcie próby pobicia rekordu świata na Kanale La Manche. To start indywidualny, który zakończył się finalnie ustanowieniem rekordu Polski.
  • Przepłynięcie Zatoki Puckiej wpław w dwie strony. Trasa Gdynia – Hel.
  • Podjęcie próby samodzielnego przepłynięcia wpław stukilometrowej trasy Kołobrzeg – Bornholm na Morzu Bałtyckim.

Co godne podkreślenia, dzięki naszej specjalistycznej pomocy możliwe jest spróbowanie swych sił w walce z bardzo wymagającym akwenem Morza Bałtyckiego. Zapraszamy do podjęcia wyzwania i próby pokonania jednej z czterech tras. To idealna okazja, aby przekonać się o swej sile i możliwościach w towarzystwie żywiołu wody wysokich fal oraz silnych prądów i zmiennych warunków atmosferycznych.

Kto stoi za Gdynia Baltic Challange?

Sebastian Karaś jest specjalistą w pływaniu dystansowym. To trener pływania, ale też szkoleniowiec pływaków i triathlonistów. Sebastian już od wielu lat jest członkiem Kadry Polski. Jest Mistrzem Polski w dyscyplinie, jaką jest pływanie na otwartych wodach. To reprezentant kraju w wielu zawodach z serii Pucharu Europy i świata Open Water na dystansie olimpijskim wynoszącym 10 kilometrów.

Maciej Stachowicz to triathlonista oraz zawodowy ratownik WOPR. Jest specjalistą z zakresu spraw logistycznych oraz organizacyjnych.

Kadrę uzupełniają także inne osoby, a to chociażby sternicy jednostek pływających z dużym doświadczeniem, którzy gwarantują bezpieczną asekurację, a także odpowiedni tor prowadzenia pływaka na konkretnych dystansach.

Oferujemy nie tylko zorganizowanie całej Twojej przeprawy, ale też wsparcie podczas przygotowania startowego. Postaw na naszą doświadczona drużynę. Nie czekaj dłużej i już dzisiaj rozpocznij swe przygotowania do zrealizowania postawionego sobie celu.