Wybór profesjonalnego dekarza – na co zwrócić uwagę?

Wymiana dachu to inwestycja, na której nie warto oszczędzać. Próba zmniejszenia kosztów, choć pozornie będzie widoczna, szybko okaże się źródłem kolejnych problemów, gdy dach mimo wymiany będzie przeciekał. Nie warto także podejmować samodzielnych prób pokrycia dachu, gdy nie posiadamy doświadczenia. Osoby pracujące w swoim fachu poświęciły lata nauki i pracy, by wykonane zlecenie służyło rodzinie nawet przez kilka pokoleń. Jaki więc powinien być dobry dekarz? Na co zwrócić uwagę poszukując fachowca do wymiany lub budowy dachu?

Kim jest dekarz?

Dekarz to specjalista od wykonywania pokryć dachowych wszelkiego rodzaju budowli. Zawód ten należy do jednego z najstarszych zawodów na świecie. W końcu dach nad głową chroni nas od wielu wieków. Ze względu na rozwój technologiczny i pojawienie się nowych materiałów budowlanych specyfika pracy dekarza ulegała znaczącym zmianom. Prężny rozwój przemysłu budowlanego oznacza dla dekarza konieczność ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Stały rozwój jest więc pierwszą najważniejszą cechą, jaką powinien odznaczać się dobry dekarz Zabrze. Czym jeszcze powinien się odznaczać, by mieć pewność, że wykonane pokrycie dachowe będzie spełniało swoją rolę przez długie lata?

Dekarz z Zabrza, który docenia swoje rzemiosło

Próba oszczędzania na wykonaniu pokrycia dachowego nigdy nie przyniesie dobrych rezultatów. Jeśli znalazłeś taniego dekarza, koniecznie zapoznaj się z jego dotychczasowymi realizacjami. Może się bowiem okazać, że niska cena wynika ze słabej jakości usług lub braku doświadczenia. Profesjonalny dekarz zdaje sobie sprawę z tego, że usługi, które wykonuje, są w cenie. Duża wiedza, doskonały warsztat szlifowany przez wiele lat pracy, wysoka jakość usług – wszystkie te czynniki składają się na wysoką cenę usług dekarskich. Nie oznacza to jednak, że należy szukać jak najdroższego dekarza. Zanim na starcie odrzucimy niższą cenowo ofertę, zapoznajmy się z opiniami. Może się bowiem okazać, że wynika ona z innych czynników.

Dobra opinia świadcząca o profesjonalizmie dekarza z Zabrza

Przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru konkretnego dekarza nie zapomnij o zapoznaniu się z opiniami. Dziś nie musimy szukać fachowca wśród znajomych. Wystarczy włączyć internet i znaleźć dobrego dekarza w swojej okolicy. Nie tylko otrzymamy listę fachowców, ale także opinie na ich temat. Dobry dekarz chętnie chwali się swoimi realizacjami w internecie. Profesjonalistę możemy poznać także po własnej stronie internetowej, na której znajdziemy fotografie dotychczas wykonanych prac

Nie zapomnij o formalnościach

Nawet jeśli dekarz wygląda na profesjonalistę – posiada własną stronę internetową, a w internecie znalazłeś mnóstwo pozytywnych opinii na jego temat – nie lekceważ formalności. Umowa to dokument, który zabezpieczy Cię w razie pojawienia się komplikacji lub usterek, za które pracownik lub firma dekarska mogłaby chcieć nie wziąć na siebie odpowiedzialności.