samochody premium

Volvo XC60 modelem premium

W XX wieku samochody marki Volvo były w Europie synonimami bezpieczeństwa. Szwedzi wprowadzali na rynek, co raz to bardziej zaawansowane technologicznie samochody. Niekoniecznie jednak modele Volvo serii 300 i 400, a także S40 miały wszystkie cechy samochodów marki premium. Swoim wyposażeniem nie dorównywały, bowiem konkurencyjnemu Audi 4 czy BMW 3. Zmiana nastąpiła dopiero w wejściem na rynek modeli Volvo serii S80, S60 i V70.

Projekt XC 60

Nadwozie XC60 zaprojektował Thomas Ingenlath. Wcześniej był on odpowiedzialny także za wdrożenie modeli S90, V90 oraz XC90. Samochody premium Volvo XC60 mają zamontowaną płytę podłogową SPA. To samo rozwiązanie zastosowano wcześniej we wszystkich modelach serii 90. XC60 wyróżnia się swoim wyglądem, przednie reflektory posiadają motyw młota z filmu ,,Thor’’. Tyle lampy z kolei przypominają swoim wyglądem model Volvo V90.

XC60, jako samochód marki premium

Środek Volvo uderza luksusem, pachnie w nim skórą naturalną i drewnem. Samochód marki premium XC60 posiada wszystkie funkcje udostępnione z poziomu centralnego ekranu dotykowego. Zadbano w nim o najmniejsze detale. Auto wykończone jest naturalnymi materiałami takimi jak: skóra, drewno oraz metal. Ogromne wrażenie robi listwa dekoracyjna poprowadzona od zegarów do kratki wentylacyjnej od strony pasażera. Zaprojektowano ją z metalu satynowego. Stanowi ona ucieleśnienie mocy i siły XC60 poruszającego się po drodze nie zważając na żadne przeszkody.

Co wyróżnia Volvo XC60 od poprzednika?

Przede wszystkim posiada dłuższe nadwozie od auta z pierwszej generacji. Różnica wynosi około 4,4 cm. Volvo XC60 osiąga długość nadwozia wynoszącą 4688 mm. Posiada także szerszy o 9 cm rozstaw osi. Pasażerowi na tylnych siedzeniach w związku z tym mogą się cieszyć większą wygodą w podróży.

Większe, lżejsze, pojemniejsze

Długość nadwozia Volvo XC60 wynosi 4688 mm. To wartość o 4,4 cm większa w porównaniu do modelu pierwszej generacji. Rozstaw osi powiększono aż o 9 cm. Dzięki temu udało się zapewnić więcej miejsca na nogi pasażerów na tylnych siedzeniach. Szerokość auta jest taka sama jak u poprzednika, czyli liczy sobie 2117 mm z lusterkami. Różni się jednak wysokością, jest niższy o 5 cm. Samochód marki premium, jakim jest Volvo XC60 posiada mniejszą wagę od auta z pierwszej generacji. Waży aż 90 kg mniej przy swoich większych gabarytach.