torba podróżna na kółkach

Torba podróżna na kółkach i komfort podroży

Różnego rodzaju torby na kółkach to coraz częstszy element widoczny w miejscach przeznaczonych dla podróżujących. Nie ma się co dziwić. W końcu są one przystosowane do tego, aby bezproblemowo móc się z nimi przemieszczać, szczególnie gdy musimy jednak zrobić trochę kilometrów po terminalach lotniczych czy peronach.

Torba podróżna na kółkach pozwala na spakowanie się z dużo mniejszymi ograniczeniami, jeżeli chodzi o końcową wagę zabranych ze sobą ubrań, akcesoriów i innych potrzebnych do wyjazdu rzeczy. Dzięki kółkom ciężar jest dużo mniej odczuwalny, a komfort podroży jest na zupełnie innym poziomie. Oczywiście torba na kółkach nie będzie optymalnym wyborem na piesze wycieczki w terenie, ale w przypadku podroży pomiędzy dwoma punktami jest świetna dla każdego. Jak, jednak wybrać tą najlepszą?

Torba podróżna na kółkach – dostępne rodzaje

Najczęściej używanymi i spotykanymi na dworcach czy lotniskach torbami podróżnymi na kółkach są sztywne, często wykonane z tworzywa sztucznego walizki. Tymczasem nie jest to jedyna opcja. Obecnie możemy zakupić także miękkie torby podróżne – sportowe, które także są wyposażone w parę kółek. Mało tego, w sklepach, czy u producentów odnajdziemy plecaki turystyczne, które także mogą być – zanim dojedziemy do celu podroży – prowadzone na kółkach, zwalniając nas z obowiązku dźwigania bagażu już od wyjścia z domu. Wszystkie te rodzaje toreb podróżnych wyposażonych w kółka możemy zakupić w wielu rozmiarach, kolorach kształtach i z przeznaczeniem nawet dla dzieci.

Torba podróżna na kółkach – jak wybrać najlepszą?

Torba podróżna na kółkach powinna mieć przede wszystkim wysokiej jakości kołka w tym ich łożyska. Dobrze jest, kupując torbę czy walizkę sprawdzić, czy odpowiednio się one kręcą, aby nie hamowały same z siebie podczas prowadzenia, ale też nie odjeżdżały w przypadku postoju na terenie o jakimś pochyleniu. Warto zakręcić ręcznie takim kółkiem. Odpowiednie łożyska sprawią, że kółko ruszy się bez problemu, ale nie obróci się więcej niż raz wokół własnej osi. Kółka takie powinny być też pokryte kauczukiem, dla lepszego komfortu powadzenia czy ciągnięcia, mniejszego poziomu hałasu, a także jako zabezpieczenie przed ich łatwym uszkodzeniem na bruku, czy innych nierównościach.

Uchwyt torby podróżnej na kołach powinien być regulowany w dużym zakresie, tak aby móc dostosować go do największego komfortu użytkownika każdego wzrostu. Z kolei wyposażenie walizki na kółkach w hamulec bądź podpórkę umożlwiającą postawienie bagażu pionowo to gwarancja tego, że nie będziemy musieli się skupiać na ciągłym pilnowaniu tego, żeby nam przypadkiem nie odjechała sama z siebie, bądź przewróciła.