segmenty Warszawa

To trzeba wiedzieć wybierając segment pod Warszawą

Co dostaniemy kupując segment w stanie deweloperskim i czym się różni od wykończenia pod klucz – odpowiadamy na jedno z najważniejszych pytań, jakie stawiają sobie osoby szukające nowego domu.

Stan deweloperski czy dom gotowy do zamieszkania? Sprawdźmy czym różnią się obie opcje, która jest bardziej popularna i na co zwrócić uwagę przed wyborem.

Standard deweloperski, czyli jaki?

W wielu ofertach domów pojawia się termin “standard deweloperski”. Co on oznacza?

Jeśli decydujesz się na zakup segmentu w stanie deweloperskim, to otrzymasz dom wykończony całkowicie od zewnątrz. W środku budynku będą zamontowana wszystkie instalacje – jako właściciel sam wybierzesz armaturę sanitarną (umywalkową, wannową i prysznicową, baterie).

Deweloper gwarantuje również instalację elektryczną, grzejniki oraz montaż stolarki okiennej. Posadzki będą przygotowane do położenia podłóg (lub ogrzewania podłogowego), a ściany do malowania. Zazwyczaj standard deweloperski obejmuje również montaż schodów wewnątrz i na zewnątrz domu.

Inaczej mówiąc, standard deweloperski np. segmentów w Warszawie lub okolicy umożliwia wykończenie domu zgodnie z upodobaniem i gustem kupującego. Według szacunków, około 90 proc. klientów wybiera w Polsce właśnie taki standard.

Warto pamiętać, że przepisy nie precyzują na czym polega standard deweloperski. Dlatego przed podpisaniem umowy warto zapytać w biurze sprzedaży, co otrzymasz decydując się na stan deweloperski mieszkania, domu lub segmentu.

Dom “pod klucz” – co to znaczy

Czym się różni standard deweloperski od wykończenia “pod klucz”?

Wykończenie “pod klucz” oznacza, że możesz natychmiast wprowadzić się do zakupionego lokalu. Zaletą takiego rozwiązania jest wygoda czyli m.in. brak konieczności samodzielnego wykańczania domu, czasem długotrwałego i wyczerpującego. Z drugiej strony mieszkania i domy “pod klucz” są droższe nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych od lokali w standardzie deweloperskim. Właściciel nie ma też szansy dokładnie dopasować wystroju pomieszczeń do swoich potrzeb i nadania im w pełni indywidualnego charakteru.

Do mieszkania “pod klucz” można od razu przyjechać z meblami. Ma gotową podłogę, pomalowane ściany oraz wyposażenie kuchni i łazienki. Jeśli jesteście zainteresowani takim wykończeniem, to trzeba dokładnie przeczytać umowę, żeby zorientować się, co deweloper oferuje w ramach wykończenia “pod klucz”.

Biorąc pod uwagę, że standard deweloperski jest zdecydowanie bardziej popularny, pamiętaj, na co uważać przy zakupie mieszkania w stanie deweloperskim. Przede wszystkim oceń jakość użytych materiałów, z czego wykonane są okna i parapety oraz typ użytych grzejników łazienkowych. Twoje wymagania zapisz w umowie z deweloperem.