growbox led

To powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na Growbox LED

W dziedzinie uprawy roślin wewnątrz, nic nie jest lepsze od Growboxów. Te zamknięte systemy umożliwiają tworzenie mikrośrodowiska dla twoich roślin, aby mogły rosnąć w najlepszych dla nich warunkach. Występują w wielu rozmiarach i kształtach i są zbudowane z różnych materiałów. Stosowane są głównie do uprawy roślin w pomieszczeniach, jednak można je również stosować na zewnątrz, aby przedłużyć okres wegetacyjny poszczególnych roślin jednorocznych. Growbox LED jest nieprzemakalny i bardzo trwały.

Dlaczego tak chętnie stosujemy Growboxy LED?

Głównym powodem, dla którego growbox LED jest idealnym środowiskiem dla roślin, jest to, że jest samowystarczalny. Wszystkie zagrożenia, jakie niesie ze sobą plener, są wyeliminowane, co oznacza, że ​​Twoja uprawa będzie się bardzo dobrze rozwijać. Kiedy rośliny nie są narażone na stres spowodowany szkodnikami, bakteriami, grzybami i innymi szkodliwymi czynnikami, ich kwiaty i owoce rosną większe i zdrowsze.

Ze względu na to, że Growbox jest wyposażony we wszystko, co jest potrzebne do wyhodowania rośliny, Twoja uprawa będzie cieszyć się mikroklimatem dostosowanym do ich konkretnych potrzeb. Oznacza to, że możesz zautomatyzować oświetlenie LED w określonych godzinach, co jest szczególnie ważne w przypadku roślin fotoperiodycznych.

​​Wentylatory wewnętrzne są używane, aby zoptymalizować ogólny poziom wilgotności i temperatury. Niektóre rośliny są przystosowane do wyższych poziomów ciepła, podczas gdy inne są bardziej przystosowane do chłodniejszego klimatu. Można to powiedzieć o roślinach, które ewoluowały w bardziej wilgotnym klimacie, na przykład w tropikach, podczas gdy inne są przystosowane do stref suchych.

Dodatkowe zalety Growboxów

Są to niezwykle elastyczne przestrzenie do uprawy, które pozwalają stworzyć idealne środowisko dla potrzeb Twojej rośliny – jak również Twoich potrzeb. Oznacza to, że możesz umieścić filtr węglowy w skrzynce do uprawy, aby wyeliminować jakikolwiek zapach, który mogą wytwarzać twoje rośliny. Wiadomo, że niektóre uprawy wydzielają ostry zapach; w związku z tym w growboxie należy umieścić wytrzymały filtr węglowy, aby wyeliminować przykre zapachy.

Po drugie, w zależności od wielkości i materiału można je umieścić na strychu,  w piwnicy, garderobie, sypialni, szopie, a nawet na tarasie. Zaletą boxów do uprawy jest ich mobilność, która umożliwia uprawę roślin w dowolnym miejscu i czasie.

Dlaczego LED do Growboxów?

Spośród wszystkich dostępnych rozwiązań oświetleniowych do uprawy wewnętrznej, panele LED to najnowsze rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością ze względu na niskie zużycie energii elektrycznej, co przekłada się na duże oszczędności. Jednocześnie zapewniają odpowiedni strumień świetlny (poprzez zastosowanie różnych kolorów), który jest dobry dla roślin i jest przez nie łatwo przyswajalny, co skutkuje dobrymi plonami. Co więcej, diody LED nie nagrzewają się zbytnio, dlatego możemy umieścić je bliżej roślin, dzięki czemu otrzymają więcej życiodajnego światła.

Kolejną korzyścią ze stosowania diod LED jest to, że gdy używamy ich w growboxie, nie musimy często podlewać upraw. Dzieje się tak, ponieważ światła LED wytwarzają mniej ciepła, a dzięki mniejszej ilości ciepła następuje mniejsze parowanie wody. W przypadku diod LED nie trzeba kupować lamp o różnym spektrum światła, ponieważ wiele modeli posiada przycisk, za pomocą którego można wygodnie zmieniać barwę światła.

Diody LED są najczęściej polecane do lamp do uprawy. Najważniejszą rzeczą jest to, że żarówki zapewniają oświetlenie w pełnym spektrum i wytwarzają fale czerwonego i niebieskiego światła, które są często niezbędne, aby rośliny mogły dobrze rozwijać się w pomieszczeniach. Jest to niezwykle łatwa, przyjemna i przede wszystkim korzystna alternatywa dla naszych roślin, a także nas samych. To zdrowo rosnące rośliny, o które możemy zadbać bez wychodzenia z domu.