Sieć sklepów Lewiatan

Lewiatan jest jedną z najstarszych i największych sieci handlu detalicznego w Polsce. Założony na początku lat 50. , obecnie prowadzi ponad 600 sklepów w całym kraju. Lewiatan oferuje szeroką gamę produktów, w tym żywność, artykuły gospodarstwa domowego i odzież. Historia Lewiatana rozpoczęła się na początku lat 50. XX wieku. W tym czasie polski rynek detaliczny był zdominowany przez małe, rodzinne firmy.

Historia sieci Lewiatan

Widząc okazję, grupa przedsiębiorców postanowiła otworzyć sieć sklepów sprzedających podstawowe towary gospodarstwa domowego. Pierwszy sklep Lewiatan otworzył swoje podwoje w Warszawie w 1953 roku. Firma szybko się rozwijała, a na początku lat 60. Działała ponad 100 sklepów w Polsce. W latach siedemdziesiątych i 80. Lewiatan rozszerzył swój zakres produktów o żywność i odzież.

Od małych do dużych sklepów sieci Lewiatan

Zaczął także otwierać większe sklepy, które stały się znane jako „supermarkety”. Dziś Lewiatan jest jednym z największych łańcuchów detalicznych w Polsce. Działa ponad 600 sklepów w całym kraju, zatrudnia ponad 10 000 osób i ma roczny obrót w wysokości ponad 1 miliarda euro. Firma jest nadal własnością i obsługiwana przez tę samą rodzinę, która założyła ją prawie 70 lat temu. Lewiatan jest powszechnie uważany za zaufaną i niezawodną markę.

Co oferuje Lewiatan

Jest znany z oferowania produktów dobrej jakości po konkurencyjnych cenach. Motto Lewiatana jest „dla twojego domu, dla twojej rodziny”. Sklepy lewiatan są jednym z najpopularniejszych sieci detalicznych w Polsce. Firma została założona w 1992 roku, a dziś ma ponad 500 sklepów w całym kraju. Lewiatan oferuje szeroką gamę produktów, w tym żywność, artykuły gospodarstwa domowego i produkty do higieny osobistej. Firma znana jest z niskich cen i dobrej jakości produktów. Sklepy lewiatan są bardzo popularne wśród polskich konsumentów. Firma oferuje szeroką gamę produktów po niskich cenach.

Jakość produktów w Lewiatanie

Produkty są dobrej jakości, a pracownicy sklepu są zawsze gotowi pomóc klientom. W Polsce Lewiatan to sieć detaliczna małych supermarketów i sklepów wielobranżowych. Firma została założona w 1991 roku i ma siedzibę w Warszawie. Od 2013 r. Lewiatan prowadził 1200 sklepów. Sieć Lewiatan zaczęła się jako pojedynczy sklep w dzielnicy Warszaw w Żoliborz. Firma została założona przez Henryka Jasańskiego i Zbigiew Jakubowicz, którzy pracowali razem w sklepie spożywczym E. Leclerc.
Partnerzy chcieli otworzyć prywatną firmę i zobaczyli okazję, że w tym czasie w Polsce nie było małych supermarketów ani sklepów wielobranżowych.